בעיריית אשדוד יצאו בבקשה לקבלת מידע מחברות (RFI) שמסוגלות ומעוניינות להפעיל בעיר אשדוד את מיזם "רכב שיתופי". בעירייה מעוניינים במידע על מנת לבחון את האפשרות להפעיל את המיזם באשדוד, מיזם שאמור לפעול במהלך השנה בתל אביב תחת השם "אוטו - תל".

מהו מיזם "רכב שיתופי" וכיצד הוא פועל:

מטרת המיזם היא צמצום מספר תנועת הרכבים ברחבי העיר, על מנת למנוע זהום. מערכת שיתוף המכוניות מיועדת בעיקר ללקוחות שצריכים רכב לכמה שעות בלבד או לקוחות שלא צריכים רכב כל על בסיס יומי. מנויים שכאלו מצטרפים לשירות שיתוף מכוניות ומזמינים רכב בעת הצורך, באמצעות אתר אינטרנטאפליקציה סלולרית או שירות לקוחות טלפוני. פתיחת הדלתות מבוצעת באמצעות כרטיס חכם, ולעתים גם על ידי הזנת קוד. המכוניות מפוזרות ברחבי העיר, כך שהרעיון הוא שתמיד יהיה רכב במרחק הליכה, מכל מנוי שמעוניין להזמין רכב, בכל זמן ובכל מקום. שירות שיתוף מכוניות נועד על מנת לספק לתושבי ערים את החופש והגמישות שברכב פרטי, בלי העלויות והטרחה שכרוכים באחזקת רכב. המחיר מורכב לרוב מדמי הצטרפות, דמי מנוי חודשיים או שנתיים, מחיר לשעה ומחיר לק"מ שמגלם בפנים גם את עלות הדלק.

בקשת המידע שפורסמה

המודל קיים באופנים שונים מאז שנות ה-50, אך לאורך העשור האחרון נהפך לאלטרנטיבה אמיתית לבעלות על מכונית פרטית. תחילה היה נפוץ במיוחד במדינות שווייץ, גרמניה, והולנד ולאחר מכן התפשט למדינות רבות נוספות, וכיום זמין בלמעלה מאלף ערים בעולם.