חניית הכורכר בסיטי - כאן ייבנה מבנה אגף הגבייה (צילום: גוגל מפות)עיריית אשדוד מתחילה בהקמת מבנה חדש לאגף הגבייה שלה בעלות של כ-30 מיליון שקל. על הכוונה לבנות מבנה חדש דיווחנו כבר בחודש פברואר, וכעת צפויות להתחיל העבודות. המבנה החדש צפוי להיות בין 4 קומות והוא יקום בפינת הרחובות הקליטה והציונות ברובע סיטי. אופציה לעתיד היא לבנות במקום חניון תת קרקעי.

על פי המכרז שפורסם מדובר ב"הקמת מבנה בן 4 קומות מתוכן שתי קומות מלאות ושתי קומות אחרונות ברמת מעטפת ושלד בלבד וכן רכיבים נוספים, כמפורט במפרט הטכני". בנוסף יוקם מבנה אנרגיה הכולל שנאים ולוחות חשמל וכן הקמת חניה בת 188 מקומות.

אומדן עלות הקמה מעל ל-31 מיליון שקל

בהודעה של העירייה לציבור, היא מדווחת השבוע כי "במסגרת עבודות בניית מבנה ציבורי ברובע הסיטי ברחוב הציונות, ייחסם אזור החניה מאחורי מרכז כיוונים. משך הבנייה כ-24 חודשים".

מדובר בחניה ששימשה רבים מתושבי העיר שהגיעו למרכז העיר, לאזור בו מרוכזים משרדי ממשלה ומסחר. כעת, עם סגירת החניה ומצוקת החניה שקיימת באיזור ממילא, הולכת להיות בעיה של ממש. 

אם לא די בכך, בשבועות הקרובים צפויות העבודות על הגל הירוק, על ציר מנחם בגין, לעבור את שדרות בני ברית ולהגיע לכיכר הסיטי למנהרה בסיטי. העבודות במקום הולכות להפוך את האיזור לסיוט עבור נהגי העיר. מי שהולך לשלם מחיר כבד אלה הסוחרים במקום. כפי שקרה באיזורים אחרים בהם החלו העבודות ונוצרו פקקי תנועה כבדים, תחול ירידה בפידיון היומי. נקווה לטוב.

כך או אחרת - צריכים סידורים בסיטי? תשאירו את הרכב בבית והשתמשו בתחבורה הציבורית. תחסכו להם הוצאות כבדות על הדלק ועצבים על הכביש.