צילום: עופר אשטוקר - אשדוד נטמוצאי שבת בכניסה לרובע י"ב, ארבעה אופנועני שטח מגיעים בקול רעש גדול לצומת. הם פותחים בנסיעה לתוך הצומת כאשר האור ברמזור עדיין אדום, רק כאשר הם בתוך הצומת מתחיל הרמזור להתחלף לירוק. הארבעה דוהרים לתוך רובע י"ב, חותכים בין הבניינים והפארק ומגיחים פתאום בין החנויות בכיכר המג'יק בקול שאון גדול. השעה 22:30 בלילה, רבים מילדי הרובע כבר ישנים וקולות אופנועי השטח החזקים מקפיצים אותם ממיטתם, מקפיצים את ההורים וגורמים למטרד קשה ביותר.

תופעת האופנוענים ורוכבי הטרקטורונים שרוכבים ברחובות העיר, עם אגזוז מרעיש במיוחד שנועד להעצים איזושהי תחושה של גבריות כנראה, כבר הפכה באשדוד למכה של ממש. למערכת אשדוד נט מגיעות בשבועות האחרונים פניות רבות של תושבי העיר, מאיזורים שונים, שמבקשים את עזרתנו בהעלאת הנושא לסדר היום. 

אחת הפניות שהגיעה מתושב שמתגורר בשדרות משה דיין, על קו החוף, דיווחה על אופנוענים שנוסעים ומתחרים ביניהם בכביש משה דיין. "מדובר במטרד קשה מאוד, הרבה מאוד רעש. אני מתקשר להתלונן, אבל לוקח להם שעות להגיע והם כבר נעלמים", סיפר לנו התושב. 

באיזור אחר, בשדרות תל חי, גם שם דוהרים האופנוענים והטרקטורונים, שנהנים מאקוסטיקה נהדרת של הבניינים משני צידי הכביש. גם באיזור מנחם בגין, אזור הביג ואזור משה סנה, תושבים באיזור ט' הסמוך מדווחים על מפגע רעש קשה. "כבר מספר חודשים התחילה תופעה של חבורת אופנועיים מקצועים ש "טסים" בכביש משתוללים וזה עושה רעש בלתי נסבל. כל זה נעשה בכביש מנחם בגין לכיוון יציאה דרומית כנ"ל ימי שישי טרקטרונים וגם אופנועים שנוסעים לדיונה להישתולל . המרפסת שלי יוצאת לכיוון הכביש וזה כבר נהיה בלתי אפשרי מבחינת הרעש הנורא של אופנועי שטח. ", כתבה לנו תושבת רובע ט'. 

עוד מציינת התושבת בפנייתה למערכת אשדוד נט: "אני רואה אין אכיפה מטעם משטרה זה נהפך לסבל יום יומי. פניתי למשטרה אבל אני רואה שאין שום שינוי. אנחנו נאלצים לישון עם חלונות סגורים כי גם בשעות הקטנות של הלילה הם עושים תחרויות של מהירות. אני כבר לא יודעת למי לפנות בכדי שהתופעה תעצר".

בחודש אפריל כבר דיווח אשדוד נט על מפגעי הרעש בלילות, ואף הביא תיעוד של רכיבות לילה בדיונה. לתיעוד כנסו: http://www.ashdodnet.com/article/71593