תרבות ובידור

 
 
 
ביה"ס לקרקס CircusArt נוסד השנה באשדוד על ידי אמני קרקס מהוותיקים והמקצועיים בארץ, בעלי ידע נרחב בטכניקות קרקס שונות ומיוחדות שנרכשו במשך כ 20 שנה בקרקס הידוע והוותיק "ארנה" הפועל בעיר ושנוסד ע"י אבי תחום הקרקס בארץ ואחד המומחים הגדולים של התחום יוסף צ'ריפינסקי.
רוצים להיות להטוטנים, לוליינים או אקרובטים?
חלמתם ללמוד לעוף, להצחיק קהל, לבצע תרגילים באוויר, ללכת על הידיים או לעשות סלטות?
רוצים ללמוד לבצע תרגילי שיווי משקל, להגמיש את הגוף ולהרהיב אנשים ביכולות שלכם?חוגי הקרקס של החברה העירונית לתרבות הפנאי פותחים לכם דלת ומזמינים אתכם להגשים חלום... כזכור,קרקס "ארנה" באשדוד פועל מאז 1990 ובשנים האחרונות הוא נכנס למשכן הקבע של הקרקס באולם ההתעמלות של ביה"ס "המגינים",השנה הוחלט לפתוח בית ספר לאמנויות הקרקס שיציע חוגי קרקס במתנ"סים.מייסדי הקרקס ויאצלב נוסינסקי וסרגיי קלינוב,הקימו את ביה"ס ביוזמתו של בוריס גיטרמן,מ"מ ראש העיר ויו"ר דירקטוריון החברה העירונית לתרבות הפנאי.מייסדי ביה"ס הינם אומני קרקס וותיקים וספורטאים לשעבר בתחומי האקרובטיקה, התעמלות מכשירים וקרקע והתעמלות אומנותית.ביה"ס מורכב מצוות גדול ומקצועי שביניהם - במאי, כוריאוגרף, מאמני אקרובטיקה והתעמלות (ביניהם משתתפי אליפויות עולם ואירופה) ואומני קרקס פעילים מתחומי קרקס השונים כגון: אוויר, אקרובלנס, ג'אגלינג ועוד.לבי"ס מתקבלים תלמידים בכל הגילאים מגיל 5 ועד 120 כי בקרקס אין גבול לגיל או ליכולות פיזיות..במהלך הלימודים בבי"ס לקרקס CircusArt, התלמידים ישתלמו בלימודי אקרובטיקה במחצית הראשונה של האימון ובחצי השני יתמחו כל אחד בתחום שיבחרו לעסוק בו. אחת לחודש יוקדשו אימונים לטובת שיעורי משחק, ליצנות ועמידה מול קהל, ועוד שיעור לטובת לימודי קסמים, מניפולציות וזריזות ידיים. בנוסף לכך ילמדו הלמידים גם נושא של תנועה ורכישת בטחון עצמי.בשלב הראשון, יפתחו חוגי הקרקס בשלושה מוקדים באשדוד: במתנ"ס ט', מתנ"ס ט"ו (דקל) ומתנ"ס "עוזיאל". חוגי הקרקס תורמים לדימוי עצמי חיובי, מחזקים את ההתמודדות עם פחדים, מפתחים את העצמאות וכמובן, מפתחים את שיווי המשקל ומשפרים את הקואורדינציה, הכושר הגופני וגמישות הגוף. תלמידים שיצטיינו בלימודיהם יצורפו להופעות ברחבי הארץ מול קהל.
16:23 / 23.09.10
 
16:22 / 21.09.10
   
"נוער מצלם אחרת" הינה תוכנית ייחודית בה ניתנת לנוער האפשרות האומנותית להסתכל על העולם סביבם בעיניים אחרות, לברר את רגשותיהם העמוקים ולהביע את תחושותיהם באמצעות המצלמה.
זו השנה הראשונה בה מיושמת תוכנית "נוער מצלם אחרת" באשדוד. תהליך הלמידה בניהולו של של יואל שתרוג והמדריך אמיר ברנדט. משתתפי התוכנית ציינו את ההנאה שהם שואבים מהפרוייקט ואת המדריך שמסביר דברים לעומק ומלמד אותם לחפש נקודות מבט.
עם תגובות נלהבות כל כך של החניכים והמשך התמיכה של חברת החשמל במיזם - יש ציפיה טבעית במתנ"ס "תקוותנו" כי הפרוייקט "נוער מצלם אחרת" ימשיך ויתרחב משנה לשנה. ביום שני 6 בספטמבר 2010 בשעה 18:00 נפתחה תערוכת צילום של פרוייקט "נוער מצלם אחרת" במרכז האמנויות מונארט (רח' דרך ארץ 8,אשדוד) בה מוצגים צילומי הצלמים הצעירים, בהשתתפות נכבדי העיר, הורים, אורחים, חובבי צילום ומרכזי הפרוייקט .בארוע הפתיחה אמר בוריס גיטרמן, מ"מ ראש העיר והממונה על דירקטוריון החברה העירונית לתרבות הפנאי כי הוא גאה לפתוח את תערוכת "נוער מצלם אחרת" וביקש להודות לשותפים:
לתחנת הכוח אשכול שקיבלה בפתיחות את חניכי הפרויקט למנהל התחנה מר אמנון ביבי,
למנכ"ל "קרן ילדנו" מר יגאל דנינו, למנהל מתנ"ס תקוותנו- מר מקסים ממן.
וכמובן לאוצר התערוכה ומנהל בית הספר אדמה – מר יואל שתרוג
ולחניכים הוא ביקש להביע את הערכתו והוסיף ואמר "הערב כולנו יכולים לראות את פירות יצירותיכם, המדגימים את ייחודיותו של כל אחד ואחת מכם. כל אחד ואחת מכם מיוחד בדרכו.
אני בטוח שאם רק תרצו, תגיעו רחוק, תגיעו לכל מקום שרק תרצו. תמשיכו להתמיד במה שמעניין אתכם ותמשיכו ליהנות מזה".התערוכה מוצגת במרכז האמנויות "מונארט" עד ליום שלישי(21.9.2010)
15:41 / 15.09.10
       
ככה חוגגים את תחילת השנה החדשה, בקהילה הגאורגית קיבלו את ראש השנה, בחגיגה
גדולה, באירוע מרגש ורוחני במיוחד ביוזמה משותפת ומבורכת של משה בוטרשוילי חבר מועצת העיר אשדוד הממונה על הספורט באמצעות מרכז תרבות יהדות גאורגיה בשיתוף הרבנית תמרה בוטרשוילי
יו"ר עמותת דור משיח להפצת דת ומסורת לבני הקהילה, התכנסו באולמי בניסטל סביב
שולחנות עמוסים מטעמים וחגגו את קבלת השנה החדשה, עם דברי דת וקדושה, שירים רוחניים
מקודשים, ריקודים מסורתיים, מחול זמר והמון רוחניות ואהבה. את הערב פתחו המנחות אירמה צור
ומירה ציציאשוילי. משה בוטרשוילי בירך את הקהל בברכת שנה טובה וחגיגית, הסופרת ננה דביר
הקריאה קטעי שירה של התחדשות ושנה חדשה, טעימות רוחניות על הסמלים היהודיים, על מנהגי החג ועל ברכות ראש השנה הופיעו כב' הרבנית תמרה בוטרשוילי, כב' הרב גרשון בוטרשוילי, הרב
אהרון מור, חכם רפי מיכאלי. בתכנית האמנותית הופיעו בכשרון רב, הזמר אבטו קוסאשוילי זמר האופרה המפורסם הפליא בקטעי חזנות מרגשים בשירים יהודיים אותנטיים, הזמר מירבי בטשוילי הקפיץ את הקהל במגון שירים מסורתיים, להקת טריו רקדניות הפליאו במחול אותנטי, הזמרות מאיה ורדזאולי ומקה יעקובשוילי הנעימו לקהל בשירים יהודיים לקינוח קיבל הקהל מתנה בחסות המארגנים.
12:13 / 08.09.10
     
ביום שני הקרוב ( 6 בספטמבר 2010) תפתח העונה ה-15 של " Viva la piano ", סדרת קונצרטים בניהולה האמנותי של יאנינה קודליק, ראש מחלקת הפסנתר של קונסרבטוריון "אקדמא" באשדוד. את קונצרט הפתיחה תגיש יאול אום סון מדרום קוריאה,הזוכה בתחרות הבינלאומית לפסנתרעל שמו של ארתור רובינשטיין ,קונצרט הסיום של הסדרה ביוני 2011 יבוצע על ידי הזוכה הלא ידוע של התחרות שתיערך בחודש מאי 2011 ללא ספק ,מדובר בסדרת קונצרטים איכותית ומבטיחה:

קונצרט מס' 1: "חגיגת פסנתר בינלאומית"
6.9.10 יום שני בשעה 20.00
(ישראל), ואן קלייברן (ארה"ב), ויוטי (איטליה), אטינגן (גרמניה). בתוכנית : באך- בוזוני, גריג, פרוקופייב, מושקובסקי .

קונצרט מס' 2: "מקלאסיקה עד כלייזמר-מיוזיק"
20.10.10 יום רביעי בשעה 20.00
דג'יה צ'ן (סין-ארה"ב) -הזוכה בתחרויות הבינלאומיות לפסנתר ארתור רובינשטיין(ישראל), ואן קלייברן(ארה"ב), פלומה-או-שי(ספרד), וילה-לובוס (ברזיל), אנימטו (צרפת), דיויד גריפיטס (אוסטרליה) – קלרינט. הזוכה בתחרויות ופסטיבלים הבינלאומיים בכלי נשיפה. בתוכנית: ברהמס,שופן ,אלבניז, גרשווין ועוד.

קונצרט מס' 3: "כוכבים תועים -מלחינים יהודיים בכל הזמנים"
25.1.11 יום שלישי בשעה 20.00
נימרוד גרינבוים – סולן האופרה הישראלית החדשה. אלה פסיק – פסנתר. סולני התזמורת הפילהרמונית הישראלית: ילנה טישין – כינור, דמיטרי גולדרמן – צ'לו, אברהם לוינטל – ויולה. בתוכנית: מהלר ,מנדלסון, ברוך,ברנשטיין, גרשווין, ברלין ועוד.

קונצרט מס' 4 : "אוהבים את ברהמס!"
17.2.11 יום חמישי בשעה 20.00
ורה ויידמן – כינור וויולה , פרופ' עמנואל קרסובסקי- פסנתר. אקדמיה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל אביב. בתוכנית: יוהנס ברהמס

קונצרט מס' 5: "נשף מסכות" – רסיטל פסנתר
10.3.11 יום חמישי בשעה 20.00קונצרט - שיחה מיוחד עם פרופ' תומר לב - אקדמיה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת ת"א. בתוכנית : שומאן, רחמנינוב, דביוסי, אריק סאטי

קונצרט מס' 6: "פסנתר וטנגו – רומן נצחי"
יום חמישי 14.4.1 בשעה 20.00 אנסמבל "קאמראטה אקדמא". מנצח - ריקרדו פוטורנסקי, סולנית יאנינה קודליק – פסנתר. בתוכנית: מוסיקה ארגנטינאית וברזילאית בעיבודים קונצ'רטנטיים . כל הקונצרטים מתקיימים במרכז מונארט לאמנויות באשדוד.
מחיר המנוי ל-6 קונצרטים - 150 ₪. מחיר כרטיס בודד - 40 ₪
בונוס – קונצרט מס' 7 "רסיטל פסנתר"
2.6.11 יום חמישי בשעה 20.00
חתן הפרס הראשון בתחרות הבינלאומית ה-13 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין.
התחרות מתקיימת בין התאריכים 10-26 למאי 2011 בתל אביב
מחיר למנויים - 25 ₪; מחיר רגיל - 50 ₪

"Viva la Piano" לפרטים והזמנות : קונסרבטוריון "אקדמא" 08-8545135; מרכז לאמנויות מונארט 08-8545130; מתנ"ס עוזיאל 08-6221155
19:50 / 02.09.10
 
יומיים בלבד אחרי חתונתו השלישית ולאחר שעמד תחת החופה לצידה של בת זוגתו בת שבע מזרחי הגיע קובי אוז, הזמר והתופעה לאולם המופעים של מרכז האמנויות מונארט באשדוד לקראת הקונצרט "סליחות ושיר" מופעה של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד בהיכל התרבות שבת"א (יום ב' 6.9.10) קובי, שהוזמן למופע בעיקר בזכות אלבומו האחרון והמצויין "מורה נבוכים" יבצע בין השאר את הפיוט "אלוהיי" שבו הוא משלב באופן ייחודי ומרגש פיוט של סבו ז"ל שהושמע בבר מצווה של קובי.
במופע המסקרן שיכלול שירים מוכרים לצד פיוטי סליחות צפויים שיתופי פעולה רבים בין הסולנים שיופיעו ובינהם: מיכה שטרית, מאיר בנאי, ר' חיים לוק, קובי אוז וליאור אלמליח.
קובי אוז ומיכה שטרית יבצעו את הפיוט "שוועת עניים" (ללחנו של קובי אוז) ואת "בגלל הרוח" (למילותיו של מיכה שטרית וללחנה של לאה שבת)
מיכה ישיר בצוותא אף עם ר' חיים לוק את הפיוט "ענינו" ועם ליאור אלמליח את "שמחות קטנות" (מילים ולחן: מיכה שטרית) מאיר בנאי יבצע את הפיוטים "לך אלי תשוקתי" ואת "שמע קולי" ללחנים מקוריים שלו.
כל הסולנים צפויים לשיר בצוותא את הפיוטים "אדיר ונאור", "אדון הסליחות", "אל נורא עלילה" ואחרים.
מתברר, כי מופעה של התזמורת האנדלוסית הישראלית מאשדוד, מעורר הדים רבים בעולם המוסיקה הישראלי ובקרב הקהל הרחב ותעיד על כך רכישת הכרטיסים הערה.
המופע יזכה לחשיפה תקשורתית רחבה :גלי צה"ל ישדרו את הארוע בשידור חי ואף אתר האינטרנט y-net מבית "ידיעות אחרונות" עשוי להצטרף ליוזמה.המופע בשלמותו יוקלט לטלוויזיה וישודר במועד מאוחר יותר.
19:48 / 01.09.10
 
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה