החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד מזמינה אתכם למופע חד פעמי במשכן  לאמנויות הבמה באשדוד עם האפשרות הדי נדירה לחזות בשלושה יוצרים מן השורה הראשונה בעולם המוסיקה הישראלי ,המפנה מבט בוחן לשורשיו היהודיים :במסגרת המיזם 'שלום שבת' יגיע לאשדוד 'סולם יעקב' מופעו של  קובי אוז, הלא הוא יעקב אוזן, הזוכר בגעגוע את סבו. מתוך הזיכרון שחי בתוכו הוא יוצא למסע, שואל, מקשיב ומנסה לגעת ולהבין: מהי השבת עבורו? משם - העולם של סבא, עולם שנעלם וכבר לא ישוב, מכאן - העולם של ילדיו, והוא - העומד בתווך, על הסולם. קובי-יעקב מזמין את הקהל להצטרף אליו למסע לשבת הספרדית יחד עם אמנים, משוררים ואנשי רוח. השירים נשזרים במחשבות, שאלות, זיכרונות וחלומות.

אוז יארח את  ישי ריבו ושי צברי, יוצרים עולים המנהלים דיאלוג צמוד עם זהותם היהודית. הפריצה של ישי ריבו לתודעה בישראל ובעולם היהודי, החלה עם להיט שהפך להמנון של ממש, ' תוכו רצוף אהבה ', שיר שהזניק אותו לצמרת רשימות ההשמעה בתחנות הרדיו והתקשורת הישראלית חיבקה אותו בחום. עם השמעות רבות ועם כמיליון וחצי צפיות ביוטיוב, אלבום הבכורה זיכה את ישי בתארים "זמר" ו"אלבום השנה", הגיע למעמד של זהב וממשיך להימכר. ישי ריבו מסתמן כאחד היוצרים הצעירים החשובים של העת הזאת וממשיך ליצור שירים שמהלכים קסם על המאזין ושובים בפשטות הלחנים ובטקסטים הרגישים. ריבו מתמחה בכתיבה יהודית ישראלית, הוא מספר את סיפורה של המוזיקה הישראלית דרך המקורות היהודיים מהן הוא שואב השראה, אחד הבודדים בישראל שמצליח להנגיש את התנ"ך והאוצר הגדוש של חז"ל לכל אוזן ישראלית ביצירתיות ובחן. 


מי שטשטש את הגבולות המוזיקליים והביא לקהל הישראלי דבר מה שכולם יכולים להסכים עליו – מוזיקה טובה, מעניינת, מרקידה ומלאת רגש – חוגג שנה לאלבום הבכורה שלו, “שחרית”, שי צברי הפך להיות מוצר נצרך ומוערך בכל בית בישראל. אלבומו זכה לתשבוחות וכיכב במצעדי הרדיו. זה לא מפתיע במיוחד, שכן הדרך המיוחדת שבה שי מחבר בין מלודיות (ואנרגיות) של המזרח המקומי ובין טקסטים מארסנל עשיר וכלל יהודי-ישראלי כל כך, היא שהופכת אותו לאחד מהאמנים המסקרנים של העשור האחרון. 

אירועי הפרוייקט "שלום שבת" הינם חלק מאירועי התרבות היהודית 2016- במסגרת המיזם נפגשים אמנים, פייטנים ואנשי רוח ישראלים,  למגוון מופעים ברחבי הארץ, ופותחים צוהר אל הקשר האישי שלהם אל פניה הרבים של השבת לאורך הדורות ועד לזמן הזה. מופעים אלה שוזרים את סיפורה של השבת באמצעות שיר, פיוט ומזמור ומביאים מבט מגוון, עתיק וחדש על השבת ומהותה. ייחודיותו של מיזם "שלום שבת" היא בחבירתם של ארגונים חברתיים ותרבותיים, בעלי תפיסת עולם רחבה ומגוונת, אשר רואים בחשיבותה ותרומתה של השבת להעצמתו של האדם כפרט, לטיפוחו של התא המשפחתי ולחיזוק חוסנה ולכידותה של החברה בישראל. ביסודה של התוכנית עומד מפגש בלתי אמצעי הכולל היבטים אישיים, קהילתיים, תרבותיים, רוחניים ושורשיים של החברה בישראל.                                                                              
'סולם יעקב', יום ראשון,25.12.16 ,כ"ה בכסלו, א' בחנוכה, בשעה 20:00 || המשכן לאמנויות הבמה ,דרך ארץ 1,אשדוד.
להזמנות 08-9568111

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]