לסרטים תיעודיים יש חשיבות עצומה עבור החברה שלנו כי הם מנסים לשקף את מציאות חיינו על אמת; לדבר על המכאובים, התקוות והחלומות של כולנו. יוצרי תעודה החברים בפורום היוצרים הדוקומנטריים רואים חשיבות גדולה בהגעה לכל מקום בכדי להציג סרטים, לקיים שיח מפרה ולהוות אלטרנטיבה למסך המסמא והמרדים אשר שולט על מפת השידורים בישראל.

15.12.16 - יום חמישי, בשעה 11:00 : 'אמא לא משוגעת' - כבר בפגישתם השנייה לקחה אמירה את מיכאל אל המטפל שלה, כדי שיסביר לו על מצבה הנפשי. מיכאל לא נבהל. היום יש להם ארבעה ילדים והם חיים על הקצה. מיכאל מכיר היטב את הדרך אל חדר המיון ואל המחלקה הפסיכיאטרית. היום, מחליטה אמירה להפסיק להסתיר את מחלת הנפש שלה ("הפרעת אישיות גבולית") ולחשוף את מצבה בפני הקהילה המלוכדת בישוב הדתי בו היא מתגוררת עם משפחתה.

כאישה דתייה, היא מוצאת גם שהמגבלות ההלכתיות מקשות עליה, מה שדוחף אותה ללכת וללמוד כדי לקדם שינוי תודעה ביחסם של הרבנים ופוסקי ההלכה, אל המתמודדים עם מצוקות נפשיות. במשך למעלה משנתיים, מלווה הבמאי הרב מרדכי ורדי את אמירה במאבק הדרמטי להישאר בחיים, לגדל את הילדים, לתחזק זוגיות, להתמודד עם דילמות הלכתיות ולשאול: מה זה בעצם להיות נורמלי?  

בימוי: מרדכי ורדי ,הפקה: מרדכי ורדי ועמי דרוזד ,צילום: מרדכי ורדי ורן אביעד, עריכה: עמי דרוזד , תחקיר: מרדכי ורדי , מוסיקה: יונתן בר גיורא,עיצוב פס-קול: אביב אלדמע . הופק בסיוע: הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, YES דוקו ומפעל הפיס

מונארט- מרכז יוצר תרבות,דרך ארץ 3,אשדוד. כרטיסים : 08-8545130/1

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]