המוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד חוגג 60 שנה להיווסדה של אשדוד, בתערוכת מחווה מיוחדת בשם "חולות הזמן" שאצרה גלית גיטני ותפתח ב- 13 בדצמבר. התערוכה חושפת את עברה ההיסטורי והסוער של אשדוד, ומאפשרת זווית ראייה חדשה על העיר שחלקה עודנו מסתתר תחת רחובותיה המוכרים. ובמקביל תאפשר טעימה ראשונה ממצאי חפירות עכשוויות שנערכות באשדוד.


בתערוכה יוסר מעטה החולות מעל עברה של אשדוד והמבקר מוזמן לצאת למסע לאחור בזמן, דרך שלל ממצאים ארכיאולוגיים מחפירות שנערכו בעיר לאורך כל שנות קיומה. בתערוכה יוצגו ממצאים שנמצאו בעיר החל משנת 20,000 לפנה"ס ועד לתקופה העות'מאנית במאה 18 לספירה, מכלי צור ועד תכשיטי זהב. 
כמו כן, יופנה זרקור לאתרים ארכיאולוגיים מרכזיים בעיר, שחלקם כוסו בחולות הזמן, וחושפים לנו פרטים מעניינים על החיים בעיר הנמל, כמו: היכן שכנה אשדוד לאורך 4000 שנה?, כיצד פעלה כעיר נמל?, מי ישב בה ומי היו שליטיה?

בתערוכה מתגלים היחסים המרתקים בין עברה, ההווה ועתידה של העיר השלובים זה בזה. כיצד תכניות הפיתוח האורבניים של העיר הושפעו מהשרידים הקדומים לאורך 60 שנות קיומה של אשדוד?. זוהי התערוכה הראשונה שממחישה את הקשר הסימביוטי בין השניים.


עוד בתערוכה יוקרן סרטון אנימציה מלא חיים המדגים ומסביר את התהפוכות שעברו על העיר ובשליטה עליה, לאורך 4000 שנה. עם גילויים מסקרנים, באילו מרחובות העיר הסתתרו היישובים הקדומים ומה נמצא בהם קהל המבקרים יוזמן להשתתף בהטבעת חותמם על עברה של העיר, על גבי כלי חרס עתיקים שנמצאו.

שעות פתיחת המוזאון:

ימים א', ג', ד':  09:00 -16:00.
                                      יום ב':              09:00 
-20:00.
                                      שישי ושבת:      10:30- 13:30
                                      ערבי חג וחג:     המוזאון סגור.

המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רח' השייטים 16 אשדוד | 08-6224799

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]