כחלק מאירועי החגיגות של העיר אשדוד בציון 60 שנה להיווסדה, יזמה נעמי אדר הופמן- מנהלת מוסדות האמנות בעיר אשדוד והמשנה למנכ"ל החברה עירונית לתרבות הפנאי יחד עם יעל ויזל אוצרת המוזיאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן ובהפקתו של פבל טולצ'ינסקי- צלם מוכר ומצליח בעיר, שיצרו יחדיו רעיון ייחודי לתערוכה מקורית עם ערך מוסף- להחזיר את הקהל האשדודי לשוק ב'- הכי ותיק בעיר, מתוך מחשבה של כיצד ניתן להחיות את המקום לפעילות מסחרית משגשגת. 'אוצרים בשוק ב' -תערוכת צילום מיוחדת בה לוקחים חלק אמנים מתחום הצילום, בעלי הדוכנים בשוק ובעלי החנויות הוותיקים בשוק ב' בעיר.

שוק ב' הינו השוק הראשון שנפתח באשדוד והאופי המיוחד שלו קוסם לאנשים רבים. בתערוכה יוצגו 40 צילומים בשחור לבן כדי להדגיש את הפן האמנותי של התערוכה. כל בעל דוכן (ה"אוצר") יבחר את התצלום שיוצג על קיר מול הדוכן שלו או לחילופין בחנותו.  התערוכה תוצג בשוק המקורה עצמו- יש בתוכו אזורים עם קירות לבנים שיקבלו תשומת לב, חלקם יוצגו בתוך ה 'בסטות' ובחנויות החיצוניות הסמוכות לשוק.

התמונות בתערוכה יוצגו ב"שחור לבן" בגודל של 60 על 90- יעניק 'קונטרסט' בין הצבעוניות של השוק, תחושה של נצחיות ודרמטיות.  מדובר בצלמים מקומיים מאשדוד בלבד, מקצוענים וחובבים, חדשים וותיקים, נשים וגברים. בצד הנשי תוכלו לראות נקודת מבט יותר רגישה ופחות תיעודית, כאשר כל אחד לקח את הצילום לנקודת המבט האישית שלו, מה שמבטיח גיוון.

לדברי פבל טולצ'ינסקי, צלם ומפיק התערוכה: "מדובר בתערוכת צילום מיוחדת בה לקחו חלק 15 צלמים וצלמות מהעיר אשדוד. כל אחד קיבל דוכן או שניים- החל מירקות אל עבר חנויות סמוכות כמו למשל: דוכן פלאפל וחנות כפתורים, מספרה וחנות הנעליים של 'ספורט מלכה'... כל צלם קיבל שני לוקיישנים ויציג שני צילומים כשבסופו של דבר יוצגו כ- 40 יצירות".

לרגל התערוכה, עבר השוק מתיחת פנים במטרה לרענן את חזות השוק המקורה היחידי בעיר.


התערוכה תפתח חגיגית במעמד ראש העיר ומכובדים ב-9 בדצמבר, יום שישי בבוקר. זהו זמן בו השוק הומה.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]