ההצגה "השחקנית" של תיאטרון בית ליסין דנה בחייה של השחקנית שלומית ינובסקי אותה מגלמת השחקנית נטע גרטי, בשנת  בזמן שלטון הבריטים בארץ ישראל הקרויה דאז "פלסטינה", שנת 1947 שחולמת חיים שלמים לגלם תפקיד ראשי בתיאטרון מכובד ומגולל את סיפורה האישי, אל מול תחושות המחויבות והנאמנות לאחיה, לוחם האצ"ל לעם היהודי אשר יושב בציון כנגד אהבתה המתפתחת כלפי קצין בריטי אותו היא מתבקשת לפתות במשימה חשאית שכופה עליה אחיה.


ההצגה מעלה לא אחת לגלוג על כך שבכל שנותינו, נדמה כי דבר לא השתנה, בעיקר בכל הנוגע לתפיסה החברתית- תרבותית ובקבלה או אי הקבלה של האחר והשונה מאיתנו. כמו כן, מעלה בספקנות את היכולת לקיים דו- קיום בין יהודים וערבים במזרח התיכון או שלטון דמוקרטי.

"ינובסקי" נמלאת דילמות וייסורים על תחושות האהבה אותן היא רוכשת כלפי הקצין הבריטי, אדם שיינוול, אותו היא מכירה במהלך משימה חשאית שמבקש ממנה אחיה, לוחם באצ"ל. ההצגה דנה לא אחת על הקושי בניסיון לרצות את כל "העולם" לעומת הגשמת חלומות אישיים וכבישת יעדים- דבר שכולנו יכולים להזדהות איתו, גם אם איננו עוסקים בתחום המשחק.

עוד עולה בהצגה "השחקנית" דגש על ההבדל הקטן אך גדול בין שחקנית ל-שקרנית. כזו שיכולה לסלף מציאות דרך כישוריה ויכולותיה לגלם דמות, על בגידה דו צדדית בניסיון להישאר נאמנה לעצמה ולרגשותיה. תחושות ורגשות שכולנו חווים מידי יום, בעיקר בימינו, כשכולם שואפים כמה שיותר להגשמה עצמית.

ההצגה "השחקנית" מעלה דרך סיפור דימיוני וסאטירה נושאים שונים בשילוב הסיפור של המדינה שבדרך ושימוש בדמותיהם של שושנה דמארי ונתן אלתרמן ז"ל שהיו לאבני דרך בתרבות וביצירה הישראלית. חשוב להדגיש כי זהו אינו מחזה היסטורי, אלא כזה המשתמש בהיסטוריה של עם ישראל כדי לעורר מניפולציות על הצופים ובמקביל לשעשע ולתת להם נקודות למחשבה.


משך ההצגה- שעה ו- 40 דקות

ההצגה "השחקנית" הנה ההצגה השנייה בסדרה ותעלה על במת המשכן לאמנויות הבמה באשדוד במשך שבוע ימים בין התאריכים 17.12-22.12, בשעה 20.30


לפרטים נוספים על סדרת התיאטרון לחצו כאן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]