שלומי שבן מארח את אריאל זילבר- ביד לבנים


ההופעה נפתחת , תפאורה צבעונית ועל הבמה מוצבים זה מול זה שני פסנתרים מרמזים על עתיד ההופעה ראשון עולה שלומי שבן, התאורה מהמומת ופנס מאיר את הפסנתר ושבן  מתחיל לנגן, הקהל מריע ומתרגש. במהלך ההופעה שלומי שבן, יוצר דיאלוג עם קהל והופך אותו לשותף מלא וגם למעיין  להקת ליווי . בביצוע השיר "כולם אומרים", מציין שבן שהייתה צריכה לעלות ולהצטרף אליו מקהלת ילדים ואולם הילדים מסיבותיהם לא הגיעו, הוא מבקש מהקהל לסייע לו ולהחליף אותם, במהלך הביצוע הוא מחלק את השירה עם הקהל  כאשר מציין עכשיו "אתם" ושבן מלווה את הקהל עם הפסנתר.

לאחר מספר שירים הוא נכנס לבמה ,מתיישב וידיו על קלידי הפסנתר ומתחיל לנגן , ממול שלומי שבן התאורה נפתחת ואריאל זילבר מתחיל לבצע את השיר של שלומי שבן "שמש עלי אדמות". שניהם מנגנים בפסנתר באופן מושלם ומצליחים ליצור דילוג קסום ומהפנט  באמצעות אותם הצלילים שהם מצליחים ליצור יחדיו.

 בסיום השיר הראשון המשותף , מציג שבן את אריאל זילבר שזוכה לתשואות הקהל ובזמן שהקהל מריע, מתחיל אריאל לנגן וליצור את אותם צלילים שכולם מכירים... הקהל נע מצד לצד ,התרגשות גדולה ואז אריאל מתחיל ..."אני שוכב על הגב מביט על התקרה רואה כיצד חולפים ימיי .... " השיר הכלכך מוכר "אני שוכב לי על הגב" והקהל גם מצטרף וגם שלומי שבן מצטרף,נוצרת חגיגה מוזיקלית קלאסית מתרחשת באותם רגעים בבית יד לבנים בזכות שני יוצרים גדולים המגיעים מתפיסות עולם שונות ועל הבמה הם מצליחים באופן מושלם להוכיח את נפלאות התרבות הישראלית למרות ואולי בזכות הבדלי הדורות בינהם הם יוצרים עולם תרבותי יפהפה. זה המשיך , שניהם מתיישבים יחדיו וחולקים ביחד את הפסנתר ומבצעים את השיר ללכת שבי אחריה ,אריאל זילבר מתחיל ואליו מצטרף שלומי שבן ,דממה בקהל נראה שהוא הולך שבי אחרי שני היוצרים  ורק הצלילים והקולות של שניהם נשמעים ,הם מנגנים את רצועת השיר השיר בפסנתר ונראה שהם פשוט נהנים יחדיו .

באמפי פארק אשדוד יםגליקריה אירחה את מירי מסיקה

גליקריה הכוהנת של השירה היוונית אהודה מאוד גם בישראל, קהל רב הגיע להופעה באמפי


מזג האוויר היה מושלם עם בריזה ים תיכונית והשירים ביוונית  שבחלקם היא משלבת גם עברית ייצרו מעין טברנה ים תיכונית גדולה שאליה הצטרפה היוצרת המוכשרת מירי מסיקה וביחד הם ביצעו שורה של שירים שהצליחו להלהיב את הקהל .

 

פסטיבל תוצרת הארץ נמשך כבר שלושה ימים והיום נכנס ליומו הרביעי עם ההופעה של רמי קליינשטיין וקרן פלס .

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]