קבוצת התיאטרון נוסדה במרכז הקהילתי "בית לברון ",בתמיכתה של החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד במטרה לשמר את מורשת הקהילה ע"י מחזות בשפה המרוקאית האותנטית המפולפלת מתובלת בשפה העברית.

לאחר שנערכו אודישנים לכ-50 שחקנים נבחר קאדר מצומצם של כ-10 שחקנים ,ההצגה הראשונה של קבוצת התאטרון מבוססת על המחזה "אל פרנאך" (הלמך) פרי עטו של רפי אוחיון,תושב מוותיקי העיר ודמות מוכרת ואהודה המגלה כישרון רב בכתיבה .

את ההצגה מביימים במשותףרפי אוחיון ומאיר אפללו ,שניהם בעבר מתושבי רובע ו' שחוויות הילדות שלהם הניבו רצון לשחזר תקופה תמימה ויפה ומקור בלתי נדלה לסיפורים ולחויות .

עלילת ההצגה עוסקת בשנות ה-80 וה-90 ומבוססת על סיפור אמתי: ז'אקוב העולה ארצה עם אימו בגל 15 מוצא עצמו נקלע למשבר בגיל 35 כאשר הוא עובד כפועל בניין ובסטטוס המשפחתי הוא רשום כרווק רחמנא לצלן. הוא נישא לפאני באמצעות שדכנית ומכאן מתאר המחזה שלל סיטואציות משעשעות הנוצרות מהמתח המובנה נוכח אישיותה הממזרית ואישיותו התמימה משהו .

המחזה ההומוריסטי משופע בניבים אופייניים לשפה היהודית מרוקאית העמוסה ברבדים ובמשמעויות נסתרות ומובטח לכל יוצאי הקהילה כי כל אחד ימצא בדמויות מקור להזדהות ולנוסטלגיה שתנסוך בו געגועים לזמנים אחרים .

"אל פרנאך" (הלמך)בביצוע קבוצת תיאטרון ""דיוו'אן",

יום שני,11 ביולי 2016, בשעה 20:30 ,אודיטוריום נעים לתרבות ,רח' ביאליק 10,אשדוד.

להזמנות כרטיסים :08-8552721,08-8671536.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]