משרד החינוך הרים את הכפפה ויזם פרויקט מיוחד של לימוד פיוטים בגני ילדים בשנה האחרונה בעיר אשדוד, בו לקחו חלק ילדים מ- 30 גנים שונים ברחבי העיר בשיתוף מחלקת גני הילדים, עיריית אשדוד, התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד, יד בן צבי, הזמנה לפיוט, "חמד"- והכל במימון המדינה.

הגננות הגיעו להכשרות שיזם משרד החינוך ולמדו את הפיוטים, הפייטנים משה ברששת ועמרם בוסקילה מטעם התזמורת האנדלוסית הגיעו לגנים ועשו עם הילדים פעילויות שונות הקשורות לפיוטים כשכל הרעיון והקסם הוא לשמוע את הילדים, בני ה- 4-6 לומדים ושרים פיוטים שונים מכל קהילות ישראל בסימן רב תרבותיות.


התוכנית מאוד הצליחה השנה והפידבקים היו מדהימים כך שהתוכנית עתידה להיכנס לערים אחרות כבר בשנה הקרובה בהיקף ארצי. במהלך הערב ניתן היה לשמוע את הילדים מצטרפים לפייטנים שעל הבמה בשירה.

מנחת הערב איריס חליפה, מנהלת המחלקה החינוכית בתזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד אמרה: "מדובר בילדים שנבחרו מכל הארץ ללמוד פיוטים וכשאני שומעת אתכם שרים פיוט אני לא יכולה שלא להתרגש. אתם לומדים אותם ומעבירים אותם הלאה ועוזרים לנו לשמור על הלפיד בוער".


לאחר מכן הזמינה חליפה את אחת השותפות המשמעותיות לפרויקט בעיר אשדוד, מנהלת מחלקת גני ילדים בעירייה סיגל דאי לשאת דברים: "אני נרגשת לעמוד כאן מול ההורים והילדים וגאה לספר לכל מי שהגיע היום לארבעה קונצרטים שונים שנבחרנו לפיילוט בעיר אשדוד וכשמשרד החינוך פנה אלינו שמחנו על כך וקיבלנו את התוכנית בשמחה".


יהודה פרנקל הממונה על החינוך באשדוד: "אני שמח להיות אתכם כאן בחגיגה הזו ואני מעריך את הפרויקט הזה באופן מיוחד כיוון שהוא מדבר על מסורת ישראל וזה הזמן הנכון לטעת את אהבת הלאום בילדי ישראל, לא דרך הלימודים וההיסטוריה אלא דרך המוזיקה האנדלוסית".


ניהול מוזיקלי: מני כהן אלעד לוי
המנצחת: רעות צמחוני

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]