פאנל לציון 42 שנים למלחמת יום הכיפורים –  ב-7 באוקטובר, 19:30.

 

בהנחיית סא"ל במילואים, גדעון מיטשניק-  דיון על התמודדות החיל במלחמה, בייחוד על הקרב בחזית התעלה ותפקודו של הפיקוד העליון. ישתתפו באירוע אלוף זאב אלמוג - לשעבר מפקד חיל הים, אלוף אמנון רשף - מח"ט 14 וד"ר שמעון גולן מהמחלקה להיסטוריה בצה"ל.

מלחמת יום הכיפורים: איבוד האמון בדור המייסדים – ה-9 באוקטובר, 10:00.

הרצאה על במשבר האמון בין דור מלחמת יום הכיפורים לדור מייסדי המדינה ותועבר על ידי אביחי אורן, מורה להיסטוריה יהודית באוניברסיטה הפתוחה.

משחקי הכס: ב-16 באוקטובר, 10:00.

בית המשפט העליון והמערכת הפוליטית - ההרצאה תעסוק ביחסי הגומלין בין בית המשפט העליון והמערכת הפוליטית תוך מתן דוגמאות מפסקי דין מרכזיים וסוגיות שעל סדר היום בנושאים: בחירת שופטים, בית משפט לחוקה וחוק עוקף בג"ץ. תועבר על ידי פרופסור אסף מידני, עו"ד, מומחה לממשל ומשפט ציבורי.

פרשת קסטנר: ב-30 באוקטובר, 10:00.

ההר שהוליד עכבר - כל מה שרציתם לדעת על השתלשלות העניינים המרתקת והמסעירה שהביאה להירצחו של קסטנר, הרצח פוליטי ראשון במדינת ישראל. הרצאתו של עו"ד דוד יהב, אל"מ במילואים ויועץ משפטי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]