אהובה עוזרי ז

בשקט, בלי גימיקים מיותרים, עם הרבה כוונה, מסורת, רגש וטעם טוב, צבר המופע המשותף של דקלון וסגיב כהן תאוצה ממשית בשטח.

במופע "עמק הפרחים", דקלון וסגיב מנציחים את זכרה של אהובה עוזרי כאות הוקרה והערכה לתרומתה למוזיקה הישראלית ויבצעו חלק מלהיטיה הרבים בעיבודים חדשים.

הרפרטואר מורכב מנכסי צאן ברזל של תרבות מוזיקלית ישראלית, כזו שעומדת במבחן הזמן ואף משתבחת עם השנים, עם שירים חדשים לצד להיטים ישנים המוגשים בלבוש מרענן ועכשווי, כגון: "אימי אימי" ,"צלצולי פעמונים", "קול קורא לי", "עמק הפרחים", "שבחי ירושלים", "המורי הזקן", "חנהל'ה התבלבלה" ועוד.

דקלון וסגיב כהן, תמונת יח"צ

דקלון, ממייסדיו המוכרים והרשמיים של הזמר הים תיכוני המפואר, חלוץ אמתי המהווה אחד מעמודי התווך של תרבות שירה שלמה ושל הז'אנר הפולקלוריסטי האתני במיוחד. קולו צלול וחזק ונוכחותו כובשת, באמתחתו, מסר מעולם תמים יותר, בו השיר היה העיקר ולאו המותג המבצע אותו.

לצדו, סגיב כהן, הבולט בקרב דור חדש של יוצרים מלחינים ישראלים. אומן המקפיד על ערכי השפה, טוהר הביצוע, ואיכות אמנותית, ובכך מסמן עצמו כיורש האמתי, ואולי הבודד, של דור הנפילים שקדם לו.

דקלון וסגיב, תמונת יח"צ

בשנת 2015, כשיצאו דקלון וסגיב בסיבוב ההופעות בו אירחו את אהובה עוזרי, אמר עליה דקלון: "אהובה עוזרי יקרה לליבי מזה שנים רבות. גדלתי איתה בילדותי בכרם התימנים וביחד פילסנו את דרכנו, כל אחד לחוד, לזמר הישראלי ים תיכוני. תמיד רכשתי לה כבוד, הן כאמנית ויוצרת בחסד ששיריה הפכו לקלאסיקות ולנכסי צאן ברזל והן לאישיותה המיוחדת הצנועה והענווה. במשך השנים הפכנו להיות משפחה כשאחותה נישאה לאחי."

אהובה עוזרי, שנודעה כאחת היוצרות המשפיעות והנערצות בתעשיית המוזיקה בישראל נפטרה בסוף שנת 2016 לאחר שהתמודדה עם סיבוכים של מחלה קשה.

הפקת המופע בחסות המשרד לשוויון חברתי, האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך והחברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד.

יום רביעי, 24.10, בשעה 20:30, בית 'יד לבנים', דרך ארץ 3 ,אשדוד.
מחיר כרטיס 30 ₪ בלבד.
למידע והזמנות :08-8545833/4