קרן בן נעים, צילום: אסף מימון

ערב הפתיחה של סדרת המופעים 'מוזיקה בקלנג' ענה על הציפיות והרבה יותר.
לא מדובר באירוע של מה בכך אלא במופע מכונן של פרויקט חדש וייחודי, ביוזמתה של החברה העירונית לתרבות, בסימן - 100% יצירה מקורית אשדודית ובהשתתפותם של מיטב המוזיקאים היוצרים באשדוד. 

במשך חודשיים עמלו האמנים, 20 במספר, שעות ארוכות בחדר החזרות ליצירת המופע המשותף בו ביצע כל אחד מהם לפחות שיר אחד, פרי יצירתו. 
במופע נחשף הקהל ליצירותיהם של האמנים עם העיבודים הייחודיים של אדיר כוכבי, מנהלו המוזיקלי של המופע, ובהם גם שירים שזכו להשמעה בפני קהל בפעם הראשונה.

שלום תשובה, צילום: אסף מימון

המופע המרגש נפתח בתצוגת נגני העל של ההרכב שליווה את הערב, ומיד לאחר מכן, עלה שלום תשובה, מוזיקאי ויוצר מקומי, בברכת שנה טובה מרגשת ובביצוע לפיוט 'מי אל כמוך', שעובד ואולתר על הבמה בסגנון אינדי שייחודי לכל אחד מנגני ההרכב ולשלום בפרט.

שיתופי הפעולה בין האמנים היו מרתקים - שרון בוני, זמר רגאיי עם קול שחור ועמוק יחד עם יניב נחמני, מוזיקאי, יוצר ומבצע של מוסיקת ה“גנאווה” שמגיעה ממרכז וצפון אפריקה בשני השירים 'who i am' ו- 'Full power'.

אדיר כוכבי עם הראפר אילייה סנשיין שכתב מילים ושר על המוזיקה של ״במשעול״, שיצר כוכבי במקצב תימני מקפיץ שהכניס מוטיבים מערביים ותימנים למקום שהרגיש הכי טבעי.

איל פרץ, צילום: פבל טולצ'ינסקי ל-odrey

אייל פרץ בשירו "i got soul" - שבוצע בפעם הראשונה במופע זה ביחד עם חני טל ורפאל בן אברהם בסגנון סול כבד שבקלות יכול היה לסחוף את הקהל למיסיסיפי של שנות ה-70.

השיר ''in between'', שגם הוא בוצע בפעם הראשונה במופע ע״י הזמרת והיוצרת חני טל יחד עם רונן הרוניאן שסגנונו אלקטרוני, שילב אלמנטים ועיבוד מיוחד בתוספת כלי נשיפה.

בביצוע השירים של חנה גור, ליז ממן וחני טל הוכנסו כל נשיפה שנעדרו מהעיבוד המקורי ולקחו את השירים למקום חדש אך עדיין הותירו בהם את חותם היוצרים.

ככלל, פיוז׳ן המוסיקאים שליוו את המופע יצר שיתוף פעולה וצבעים מעניינים של סגנונות הנובעים מרקע שונה והביא לידי ביטוי את הסגנון מוזיקלי של כל אחד מהנגנים.

הרגע המרגש של המופע היה כאשר המוזיקאי והיוצר, יניב נחמני, הקדיש את יצירתו, ״אחלק בלוז״, לזכרו של הגיטריס המחונן מאשדוד, חגי נקש, שנפטר בשבוע שעבר, יחד איתו הצטרפו לבמה גם שאר האמנים.

הייתה תחושה של ערב משמעותי ובעל ערך רב עבור כולם - לראשונה 20 מוזיקאים, יוצרים מקומיים, חברו למופע משותף, וזאת בחסות החברה העירונית. היו מאלה שהציעו להקליט את המופע לאלבום וביקשו אף לצפות בו שוב. 

אלכס רזניקוביץ' (מימין) ויניב נחמני

אדיר כוכבי, מנהלו המוזיקלי של המופע סיכם: "עבורי המופע היה ערב מאוד מיוחד. הזכות לנהל מוזיקלית ערב שכזה, להיות אמון על העיבודים והארגון וכמובן ההתגייסות של היוצרים, 20 במספר, היה מדהים, והנתינה וההשקעה של כל אחת ואחד מהאמנים הייתה יוצאת דופן.
הביקורות האוהבות והתומכות, והכמיהה לערב נוסף שכזה הן מהקהל והן מהאמנים בהחלט מעידות על הצלחתו."

אדיר כוכבי (מימין) וניר טייב"תודה לנעמי אדר הופמן - מנהלת התרבות והאמנות בחברה העירונית לתרבות הפנאי ולכל הצוות על היוזמה הברוכה."

צילום: אסף מימון ופבל טולצ'ינסקי ל-odrey