קבלו טעימה ממה שהיה >>
(צילום:שמואל דוד)אמש, 31.07, אלפי אנשים שהגיעו לאמפי פארק אשדוד המתינו בדריכות, טרם תחילת המופע, כמי שעומד על קו המרוץ וממתין ליריית הפתיחה כשלפתע החלה המוזיקה להתנגן.

'רוקדים איינשטיין', צילום: שמואל סרדינס

את הערב פתח, הזמר המוזיקאי והיוצר - עמיר בניון - במנעדו הכובש והייחודי עם השיר "יש בי אהבה" של אריק איינשטיין ולאחריו עלתה לבמה מנחת הערב, גלית גיאת, שהפתיעה ועלתה אף היא לשיר כמה משיריו של אריק.

עמיר בניון. צילום: אסף מימון

את האירוע כיבדה בנוכחותה שרת התרבות, מירי רגב, שבירכה את ראש העיר ואת העומלים על המלאכה. "אין יותר ישראלי מריקודי עם ומחול, אני גאה להיות כאן" אמרה שרת התרבות ושיבחה את אשדוד כפנינת התרבות הבולטת בישראל.

צילום: אסף מיימון

את הזמרים והרקדנים ליוותה להקה משולבת תזמורת שניתן היה לראות את עמלה הרב ביצירת העיבודים לשיריו הבלתי נשכחים של אריק איינשטיין.  

למעלה מ1,000 רקדנים, ילדים ומבוגרים, השתתפו באירוע. כאשר לכל שיר הוצמד ריקוד בכוראוגרפיה ייחודית המתאימה לו עד לרמת הלבוש, הבעות הפנים של הרקדנים וכמובן תנועות הגוף, הייתה התחושה שמילותיו וכוונתו של השיר מסופרות דרך הריקוד והרקדנים.

צילום: אסף מימון

עוד על הבמה הופיעו רמי קליינשטיין שפתח איך לא, בסולו קלידים, ושר את 'אגדת דשא' של אריק, קובי אפללו בקולו הנוגע, הראל סקעת בביצוע לשיר "אמרו לו", ארכדי דוכין שסחף את הקהל וגרם לו להריע, עדן סבן ועוד.
גם קולו של אריק נשמע מדיי פעם בין השירים והציף געגוע לדבר מה ישן, נושן וטוב.  

רמי קליינשטיין, צילום: אסף מיימון

ללא כל ספק, היה זה ערב מרגש וסוחף שהושקעה בו מחשבה עד לפרטים הקטנים ששם את אשדוד כמוקד תרבות הנותן ביטוי באופן ייחודי למגוון תחומי האמנות.

צילום תמונות סטילס: אסף מימון

ארכדי דוכין, צילום: אסף מימון