כל תלמידי אקדמא על במת המשכן (צילום:

אקדמא אשדוד פועל מזה 52 שנים וכבר מתכוננים לקראת פתיחתה של שנת הלימודים החדשה ובימים אלו החלה הרשמה מוקדמת עם הטבות נפלאות. בין צוות אקדמא נמנים מורים מקצועיים, אקדמאיים ומוזיקאים מהשורה הראשונה המעניקים ללימודי נגינה במחלקות שונות: לפסנתר, כלי נשיפה, כלי קשת, פריטה, הקשה, פיתוח קול, קומפוזיציה, מוזיקה במחשב, מחלקת למוזיקה רב תחומית לבני הנוער ומחלקה לגיל הרך. בנוסף לשיעורי הנגינה בכלים נהנים התלמידים מלימודי תיאורטיים בקבוצות הכוללים את תורת המוזיקה, תולדות המוזיקה, האזנה, ספרות המוזיקה, הלחנה ואלתורים.

יאנינה קודליק מנהלת קונסרבטוריון אקדמא (צילום: פוש אפ גירלס)

מחקרים מוכיחים כי מערכת חינוך מתקדמת בעולם המודרני לא יכולה להיות מושלמת בלי האלמנט והמרכיב של החינוך המוזיקלי. ילדים נחשפים לעולמות חדשים ויפים, מפתחים משמעת עצמית, בטחון עצמי ומעלים את המיומנויות והיכולות שלהם. יש שיפור אפילו בחשיבה מתמטית. גם עבור המבוגרים, מוזיקה היא שפה בינלאומית וחלק בלתי נפרד מהחיים ומשרה עלינו נינוחות ותחושות טובות.

מערך ההרכבים הייצוגיים בקונסרבטוריון אקדמא כוללים: שלוש תזמורות כלי נשיפה, שתי תזמורות כלי קשת, שתי מקהלות, הרכב כלי מתכת וכלי קשת, ביג בנד, הרכבי ג'אז - פופ - רוק ומוזיקה קלה, הרכבים קאמרים גדולים וקטנים בכלים שונים.

ראש העיר דר יחיאל לסרי (צילום: פוש אפ גירלס)

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אמר: "ברכות למשפחת קונסרבטוריון אקדמא. קודם כל התלמידים הנהדרים... זה המקום היחידי שבו ניתן לראות תלמידים מגיל 3 ועד גיל 70. אנחנו מאוד גאים במוסד הזה ומודים לכל העוסקים במלאכה בראשותם יושב ראש הנהלת אקדמא מר דוד בן מנחם והגב' יאנינה קודליק, מנהלת הקונסרבטוריון שעושה עבודה נהדרת יחד עם כל המורים והמורות...
יש לנו את אחד המוסדות לחינוך מוזיקלי הטובים ביותר במדינת ישראל, ששומר כל הזמן על רמה מאוד גבוהה בכל התחומים והמובנים וגם מביא הרבה כבוד לעיר. יש לנו אלפי בוגרים שנמצאים היום בכל מקום בעולם של המוזיקה הישראלית ואלפי תלמידים שנהנו והפכו לאנשים טובים יותר בזכות החשיפה לחינוך מוזיקלי. אנחנו מסיימים עוד שנת לימודים ומברכים אתכם שתמשיכו להצליח, רוצים לומר תודה להורים שמלווים את ילדיהם ומעודדים אותם להתמיד ולהצליח ולזכור שחינוך מוזיקלי הוא חלק בלתי נפרד מהחינוך הפורמלי".

דוד בן מנחם יו"ר הנהלת אקדמא (צילום: פוש אפ גירלס)

דוד בן מנחם, יו"ר הנהלת אקדמא אמר: "כל הצלחתנו בקונסרבטוריון מגיעה מרוח גבית שקיבלנו במיוחד בתשע השנים האחרונות מעיריית אשדוד והעוסקים במלאכת התרבות בעירנו שהיו קשובים אלינו ולכל בקשותינו עד הגיענו הלום. שמעתם את הביצועים, ראיתם את הכישרונות ועל זה מגיעות להם מחיאות כפיים. בקונסרבטוריון, לאורך שנים המוטו היה ללמד לא רק צלילים אלא לדעת לקבל גם את השונה ולדעת להשתלב עם הכלל.
אנו מבטיחים את המקצועיות ורמת ההוראה הגבוהה. נוסיף להתאים עצמנו לצרכים המשתנים של העיר והקול הצעיר בשילוב שיטות לימוד עכשוויות ומודרניות והערב, שוב בפעם ה- 22 מתרגש כאילו זו שנה ראשונה שלי עם אקדמא לעלות על הבמה ולראות את התלמידים שגדלו בחממה שלנו שהפכה לאחד מנכסי צאן הברזל שלל העיר אשדוד".

מעבר ללימודים הסדירים במחלקות השונות, הציגה קודליק את הפרויקטים הבולטים באקדמא:
פרויקט פרחי שמש הפועל באקדמא משנת 2011 על ידי ההקדש לזכרה של המשוררת אביבה אור שלום ז"ל. פרופסור נינו לוי ורעייתו סימה תומכים בנדיבותם מידי שנה לפרויקט חשוב זה ומאידך גם תומכים בילדים בעלי כישרון בולט במיוחד בהלחנה, הזקוקים לסיוע בלימודיהם ומעשיר את עולמם התרבותי והאמנותי.

מזה ארבע שנים נערכת לזכרו של עז ישראלי ז"ל שהיה תלמיד אקדמא, תחרות לכלי נשיפה מעץ וממתכת לנגנים צעירים. התחרות מאפשרת לאקדמא לאתר עוד כישרונות ולחשוף עוד ועוד קהלים חדשים אל עולם המוזיקה וזאת בזכות תרומתם הברוכה של משפחת ישראלי.

פרויקט נוסף- תחרות ארצית לפסנתרנים צעירים "פסנתר לתמיד" שנוסדה בשנת 2009 בשיתוף עם החברה העירונית לתרבות הפנאי ומונארט מרכז תרבות שקיבלה הכרה גדולה וחשיפה ארצית ובינלאומית שמטרותיה לחשוף, לקדם ולעודד כישרונות צעירים ומבטיחים בתחום הנגינה בפסנתר וכחלק מחזון נרחב לפיתוח פלטפורמה ארצית המובילה בעיר אשדוד שתהווה נקודת זינוק לדור הבא של פסנתרנים בישראל. וכאן המקום להודות למר אורן טואיל מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי, לגב' נעמי אדר הופמן המשנה למנכ"ל ולגב' ליזט חיון מנהלת התחרות.

רוצים להצטרף לאקדמא? ללמוד לדבר בצלילים?

הרשמה מוקדמת (עד יום 15.07.2018) תבטיח לכם את מקומם בשיעור שרוצים, עם המורה שתבחרו והימים והשעות שנוחים לכם. שנת הלימודים תיפתח ב-1.9.18, אל תחכו לדקה ה-90 מוזמנים ליצור קשר ולהגיע לפגישת היכרות.

לתיאום חייגו: 08-8545135/9