השנה, 20-21.7.2017, יתקיים הפסטיבל בשמו החדש, "במה 08". הפעם, בשונה משנים קודמות, הוא מתקיים יומיים. הפסטיבל מתחיל ביום חמישי, 20.7, בשעה 19:00 עד השעות הקטנות של הלילה. אחרי הפסקה לאורך הבוקר של יום שישי, 21.7, ממשיכים בחגיגות החל משעה 13:00 עד השעות הקטנות של הלילה.

הפסטיבל מתקיים בחורשת רבדים, קיבוץ ליד צומת מסמיה. השנה תתקיים מסיבה ברזיאלית עם טל וניג על התקלוט, סדנת פסיכודרמה עם יגאל זוהר, מתחם אוהלים מגניב בכדי לבלות את הלילה של חמישי ושישי בכיף ועוד מלא דוכני אמנות, דוכני אוכל ומוסיקאים מדהימים.

שתי במות, שני ימים, כיף כפליים! ויש מספר רב של להקות אשדודיות שיעלו השנה
יח"צ

מאי 2015, אתר בניה נטוש ליד שדה אבטיחים באזור של מועצה אזורית גזר, שם הובזקו הניצוצות הראשונים לרעיון הגדול, פסטיבל בבמה. בזמנו, שם האירוע הראשון היה "מסיבה ב-במה".  מארגני ה"מסיבה-ב-במה", דאז דולב נחום סנבירה, גב איילון ודקל יעיש, ראו במקום בתור הזדמנות להקמת אירוע מוסיקלי מגבש וחביב. אורך האירוע היה לילה אחד בלבד. הזמנו מספר חברים ונגנים, שלוש להקות ועוד נגנים בודדים. ביום האירוע הופתענו לגלות שהגיעו 50 אנשים.

השלכות התופעה של עזיבת אמנים, יוצרים ומבצעים למרכז הן, דילול הרובד האמנותי תרבותי באזורי הפריפריה, יצור המוני של קהל ואמנות גנרית, לא אותנטית וחסרת זיקה למציאות  וסגנון החיים. מפאת השלכות אלה, נהגה רעיון להקים את פסטיבל בבמה כאתר עליה לכל המוסיקאים באזור השפלה.

הפסטיבל יוצר במה לוקאלית ואותנטית בה יכול מוסיקאי מאזור השפלה להציג את החומר האמנותי שלו לקהל מאזור השפלה. הפסטיבל, בין היתר יוצר גיבוש אנושי בין הקהל לבין המוסיקאים ובין המוסיקאים השונים, גיבוש סגנוני של המוסיקה, מוסיקאים שמשתפים רעיונות ומחשבות וביחד יוצרים רובד תרבותי אותנטי מלא חוויות משותפות עם זיקה לאזור הגיאוגרפי המשותף, אזור השפלה.
יח"צ

27.8.2015 הוקם הפסטיבל הראשון, שם האירוע היה "פסטיבל ב-במה". לפסטיבל הגיעו סביב 150 איש. האחראים על הפסטיבל היו, דולב נחום סנבירה, דקל יעיש, בר יעיש וגב איילון. כמו ה"מסיבה ב-במה" גם הוא התקיים לילה אחד בלבד.

שנה לאחר מכן, 29.7.2016, הוקם פסטיבל השני. מטרת הפסטיבל זהה. גודל הפסטיבל גדל, 300 איש. מיקום הפסטיבל השתנה, רבדים. האחראים על הפסטיבל היו, דולב נחום סנבירה, דקל יעיש, בר יעיש, אלירן סויסה, תומר ארז ומריה בלוב.

לאלבום תמונות מהפסטיבל אשתקד לחצו כאן (צילום: אלמוג חודדד)

לאירוע בפייסבוק ופרטים נוספים- לחצו כאן