מיצירותיה של האמנית שרה בוקר

התערוכה 'קו וחומר' מביאה תחת קורת גג אחת מבט של יוצרים שונים. כל אחד מהמשתתפים מבטא דרך יצירתו את הקול הייחודי שלו והתערוכה הקולקטיבית יוצרת מגוון עשיר ומסקרן של ביטוי אמנותי אישי.

ההיבט האנושי מקבל ביטוי מוחשי בחומר דרך יצירות האמנות בהן מובא לידי ביטוי, הפער שבין חיי היום יום השגרתיים לבין הצורך והרצון לשאוף לנשגב, כך שקיים שווי משקל עדין בין הגשמי לבין המופשט והרוחני. 

"עבודות הפיסול נוצרו בתהליך עבודה של יצירה ראשונית יש מאין" - מספר אבנר לוינסון, אוצר התערוכה ומסביר: "העבודה בחמר מאפשרת לעצב את הפסל על ידי הוספת חומר לשם גיבוש צורתו, וזאת לעומת פיסול בדרך של "גריעה" הנעשה בחומרים כדוגמת שיש, אבן או עץ. ההבדל בין השניים הוא שבתהליך ההוספה, העבודה היא מן הפנים אל החוץ ואילו בתהליך הגריעה העבודה היא מן החוץ אל הפנים."

מיצירותיו של אבנר לוינסון

"השוני העיקרי" - הוסיף, "הוא שמלאכת הגריעה פועלת מתוך התפישה כי בתוך גוש החומר הגולמי קיימת הצורה שאותה יש "לשחרר" - אמונה ביש הקיים מראש, בעוד שמלאכת ההוספה שהיא זו שיוצרת את הצורה יש מאין, כמעשה של בריאה."

עבודות הציור נעשות לדבריו בשמן על בד, הוא מספר: "מהלך העבודה של הצייר הוא חיפוש אחר האיזון הנכון בין האלמנטים של הציור כך שייצרו עומק פלסטי במשטח דו ממדי, ובו בזמן גם יביעו חוויה חושית, פואטית ואנושית. בתמונה מתגלה מראה ויזואלי של נושא התמונה - הוא הדימוי הנוצר מתוך מארג יחסים ציוריים של אור וצללים, מרקם וצבע."

האמנים המשתתפים: אבנר לוינסון, ג'וסלין אייש, מירנדה זמיר, דבורה אורטס, אילנה יצחקי, דניס סטיקלרו, שרה בוקר, אלי אבן חיים, לינדה כספית, תמר גרינפלד, סלייה בלימן, בטי פרתי כהן, אירינה לבשנקו, סוזי אוחנה, מרי פהר, תמי וקנין קוסטי, טובה בוחבוט, סער בוכבינדר, דניאלה גואטה, אלנה פקין.

יום רביעי, 03.04, בשעה 19.30 פתיחת התערוכה: " קו וחומר "-תערוכת קבוצתית לאמני אשדוד. 'דואט'-גלריה עירונית לאמנות, קניון 'עופר לב אשדוד', שעות פתיחת הגלריה: ימים א'-ה': 8:00-16:00, התערוכה פתוחה עד 12.05, למידע: 08-8677353