פסטיבל התיאטרון הצרפתי Horizons, קרדיט: Pascal Victor

פסטיבל התאטרון הצרפתי 'Horizons', שנערך במסגרת העונה המשולבת ישראל-צרפת ובהשתתפות המכון הצרפתי בישראל, יתקיים זו הפעם השנייה, ויעניק לצופים הזדמנות להכיר ולהיחשף ליצירות המופת של התיאטרון הצרפתי העכשווי.

מטרתו של פסטיבל לחשוף את מיטב התרבות והתיאטרון הצרפתי בפני הקהל הצרפתי בישראל לצד הקהל הישראלי. על כן החליטו מנהליו לתרגם לעברית שתיים מתוך ארבעת הצגות הפסטיבל, ביניהן גם ההצגה "הספר של אימי" ע"פ ספרו המפורסם של אלבר כהן "LE LIVRE DE MA MERE", שתוצג באשדוד.

פסטיבל 'Horizons' נוסד בשנת 2017 על-ידי המפיק השחקן והבמאי הפריזאי המוערך, סטיב סויסה, ומופק בשיתוף עם ז'אן מארק דומונטה, מהמפיקים המובילים בתחום התיאטרון בצרפת. השנה בחרו השניים להציג בפסטיבל הצגות בעלות מסר אחיד של הבנת וקבלת האחר בכדי לנסות ולבנות עתיד טוב יותר.

על המחזה 'הספר של אימי - LE LIVRE DE MA MERE' שיוצג באשדוד:
בספרו המרגש ביותר, שנכתב לאחר שתיקה ממושכת, עורך אלבר כהן חשבון נפש נוקב ובלתי מתפשר עם עצמו ועם עברו, המגולם בדמותה הנפלאה של אמו.

מתוך חרטה קודרת על כל אשר בחר להתכחש לו בצעירותו, מתאר כהן, באמצעות יכולת כתיבה פיוטית את הקשר המיוחד והאמיץ לאמו, מאז שעזבה משפחתו הקטנה את האי היווני קורפו והתיישבה במרסיי שבצרפת, עד לימי הניתוק ולמותה של האם בצרפת הכבושה. בשפת הגעגועים לזו שכל חייה הוקדשו לו, הוא רוקם את דמותה - הבדידות, האהבה לביתה ולבנה.

אלבר כהן מגדולי הספרות הצרפתית של המאה ה-20, היה מועמד לפרס נובל ומת ב-1981 בז'נבה.
מאת: אלבר כהן, בימוי: דומיניק פיטוזה, בהשתתפות: פטריק טימיט, הפקה: Les Visiteurs du Soir.
שפה: צרפתית עם כתוביות לעברית.

דבר המפיקים ז'אן מארק דומונטה וסטיב סויסה: "חשוב לנו יותר מתמיד להציג לקהל את המחזות בהם התאהבנו. במסגרת פסטיבל HORIZONS הקרוב אנו רוצים לחלוק עם הקהל בישראל מסרים הקרובים לליבנו: להעז ולהביט באחר, כדי להבין אותו ולא לשפוט אותו, כדי לסייע ולא כדי להעניש, כדי לקבל ולא כדי לדחות, כדי לאהוב ולא כדי לשנוא, כדי לשמוע ולהשמיע. פסטיבל זה מהווה עבורנו הזדמנות להראות שכל אחד מאתנו, מהמקום שבו הוא נמצא, יכול לבנות עתיד של אור".

'הספר של אימי LE LIVRE DE MA MERE', 
31 באוקטובר, בשעה 20:30, המשכן לאמנויות אשדוד, משך ההצגה: שעה וחצי ללא הפסקה.

לפרטים לחצו כאן