הפסטיבל, שמחזיר את מסורת פסטיבלי הזמר הגדולים שהיו בארץ בשנות השבעים, הינו תחרות שירים המעודדת יצירה וחשיפה של שירים חדשים ומקוריים, אינו מסחרי והוא מופק בהתנדבות מלאה, במטרה לתת במה ולקדם את היוצרים ושיריהם החדשים וכן לתת את הכבוד ליוצרים ותיקים בארץ.

לפני כחודשיים יצא קול קורא למוזיקאים יוצרים חברי אקו"ם להגיש מועמדותם לפסטיבל, ומבין יותר מ-100 מועמדים נבחרו 14 היוצרים שיבצעו משיריהם ובהם הזמרת ליאורה שייצגה בעבר את ישראל באירוויזיון, אסף לוי שיבצע את השיר "ישראל אהובתי", גילי ארגוב שיבצע את שירו "מרוב אהבה" וחנה גור שתבצע את שירה "הבלוז". (להאזנה לחצו כאן)

הזוכים בתחרות יוכרזו במופע הגמר החגיגי שיתקיים ב-12 במאי במרכז מונארט. המופע יתועד וישודר בבכורה במדיה החברתית, כך שאת השירים ישפוט הציבור הרחב והקהל באולם. מלבד תארי הגרנד פרי והמקומות הראשון השני והשלישי יוענקו במסגרת התחרות גם פרסים מיוחדים.

אלי ניסמן, יוזם הפסטיבל ומנהלו האמנותי: "הרעיון להחזרת פסטיבל הזמר נולד בעקבות המצב של שוק המוסיקה הישראלי הנוכחי, כאשר יש המון יוצרים ואומנים וותיקים וחדשים שאין להם במה וחשיפה בעידן הפלייליסטים ותוכניות הריאליטי".

"החלטתי לשבור את מעגל הקסמים הזה באמצעות מסגרת חדשה שתיתן להם במה ותחשוף אותם ואת יצירותיהם" – הוסיף נסמן. "יש בארץ המון זמרים ויוצרים שבגלל השיטה בה פועלת התקשורת הממסדית לא זוכים להכרה".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]