קרדיט צילום: יח"צ המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל

זו השנה השלישית ברציפות שהמשוררת סמדר שרת מקיימת במסגרת הפעילות של המרכז לתרבות האנדלוסית בישראל את ערב סיום סדנת הכתיבה אותה היא מובילה "שרים בשכונה".

את הערב פתחו בביצוע השיר "אם תפתח את הלב", המוזיקאים דויד קליין על הגיטרה והזמרות ענבל בן משה ושרית גואטה שליכטר. סדנת דצמבר - ינואר שארכה במשך חודשיים מנתה עשרה מפגשים כשנושאי הסדנה: הילד/ה שבי וההשראה שלי.

ראשית הזמינה שרת את רותם מור, תלמידת כיתה ה' מבית הספר שז"ר שזכתה בתחרות הנואם הצעיר שהתרחשה לפני כשבועיים באשדוד. לאחריה עלתה המשוררת הצעירה הודיה טפיירו בת ה-11 והקריאה שניים משיריה "לחשוב בצורה שונה" ו"הילד הכותב".

קרדיט צילום: יח"צ המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל

את האירוע כיבדו בנוכחותם מר מוטי מלכא יו"ר המרכז לתרבות האנדלוסית, המשורר פרופסור סמי שלום שטרית, חבר מועצת העיר והסופר - משורר מר יניב קקון, מר מקסים ממן מנהל המרכז הקהילתי תקוותינו והגב' צילה מעוז מנהלת המרכז לתרבות האנדלוסית.

"החיוך על פניי מסגיר את ההתרגשות" אמר מוטי מלכא, "עשינו כמה דברים משמעותיים וגדולים בחיינו, אולם יש דברים קטנים שנוגעים בך עמוק מאוד ואתה אומר - גם בשביל דברים כאלו היה שווה לבוא לעולם."

"כל המשתתפים בחרו לקבוע עבורם את הכתיבה והשירה, ולקחת חלק בסדנה כדי להיות ולעשות בין שגרת החיים עוד משהו למען הנפש" הוסיף מלכא ולסיום אף הקריא שיר שכתב לכבוד חתונת בנו.  

פרופסור סמי שלום שטרית: "אני מאוד נרגש הערב ורוצה לומר תודה גדולה לסמדר שרת, אי אפשר לעשות את זה שלא עם כל הלב והתוצאות לא מאחרות לבוא. לא זכיתי אף פעם לקחת חלק בסדנה שמלמדת לכתוב ואני מקנא ומעריץ את הדינמיקה הזו בסדנה כי הם עוברים תהליכים מרתקים".

קרדיט צילום: יח"צ המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל