נוסטלגיה רובע ד' 'מה הסיפור שלנו?' - מיזם חברתי-קהילתי חדש ומיוחד, מבית היוצר של 'מרחב יצירה אשדוד' הפועל בחסות החברה העירונית לתרבות, המביא עימו אמירה ברורה שבכדי להכיר מקום, צריך לפנות קודם כל לאנשים שגרים בו, לחוות את היום יום שלהם עד לרמה של הפעולות הקטנות ביותר.

על כן, בימים האחרונים נערכו סדנאות בהנחיית אמנים יוצרים ובהשתתפותם של תושבות ותושבי העיר - בני נוער, צעירים ומבוגרים, בהן נאספו חומרי גלם המייצגים את רובע ד' – קולות, צלילים, סיפורים ותמונות, מהם יצרו פעילויות, מופעים ומיצגים שיוצגו בשבוע הבא במקומות שונים ברחבי הרובע.

לפרויקט הייחודי שותפים רבים מאשדוד בכלל ומרובע ד' בפרט, בהם: בתי עסק, בתי כנסת, תנועות נוער, תושבים ותושבות מרובע ד', בית הספר מקיף ח', מרכז קהילתי גולדי והמוזאון לתרבות הפלישתים.

מה בתפריט?
יום שלישי, 25.12
בשעה 16:30 - 'משחקי הרובע', סדנה מוזיקלית ומופע של סיפורי הרובע מאת רועי פדידה, ענבל דדון ושבט הצופים ברובע ד'
האמן והיוצר, רועי פדידה, נפגש בימים האחרונים עם תושבים מרחבי הרובע וערך סדנאות מוזיקה במהלכן הקליט את 'קולות' הרובע דרך צלילי בית הכנסת, קולן של נשים מבוגרות, האנשים במרכז המסחרי, כך הוא יצר פס קול מקורי לרובע ד' אותו יציג במופע.

'משחקי הרובע' - יפעת נעים, המרכזת של הפרויקט, העבירה במהלך הימים האחרונים סדנא לבניית משחקים בבתי ספר, בהשראת סיפורי הרובע. מתוך כל רעיונות התושבים, בעיקרם בני נוער וילדים, וחומרי הגלם שנאספו מהרובע, יצרה יפעת משחק שכל כולו עוסק ברובע ד'.

בין השעות 18:00-19:00 - 'תפילת יחיד ביחד: זיכרונות מבית הכנסת שלי' בבית הכנסת 'בית יצחק כהן אליהו'- הרב שמעון תורג'מן יספר על עשרים ושמונה שנותיו בבית הכנסת תוך כדי שילוב קטעי תפילה ופיוט במפגש רב דורי בשיתוף מקהלת בי"ס שחר.

יום רביעי 26.12
בין השעות 17:00- 19:30 בפיצרייה קפה ברבריני: 'ענני סיפור' ומשחקי הרובע.

מיצג אינטראקטיבי מאת מיכל סבירוני ותושבים: בסדנא שתתקיים במהלך הימים הקרובים בהובלת מיכל סבירוני, יוקלטו סיפוריהם של ילדי העיר. אחרי עריכה, יוצגו הסיפורים, להם יוכלו המבקרים להאזין, במיצג האמנותי 'ענני סיפור'. 

ענני סיפור מאת מיכל סבירוני| יח"צ

בשעה 18:00 - סיור וסדנת הליכות בהובלת התושבים שאוהבים את רובע ד' (תצא מקפה ברבריני)
בהשראתה של ג'יין ג'ייקובס, עיתונאית אמריקאית-קנדית שבספרה הידוע טענה שעל מנת לחוות את קסמה של העיר ולהכירה לעומק יש להכיר את סיפורם של תושבי המקום ולצעוד ברחובותיה של העיר, התקיימה סדנא בה יצרו תושבות ותושבי העיר סיור רגלי, כנהוג בערים היסטוריות, שיעבור במקומות הכי נכונים ברובע ד'.

בשעה 19:00 - מופעי ספוקן וורד ומופע מוזיקלי מאת רועי פדידה וענבל דדון
במהלך שלושת הימים, המופעים של רועי וענבל ישלבו בין חומרים שאסף רועי בסדנאות ובסיורים ברחבי הרובע, ובין פרויקט נוסף של ההרכב זע'לוק, בו הוא לוקח חלק. בפרויקט, אספו חברי ההרכב שירים מנשים זקנות בספרד ומרוקו, הקליטו אותם ועשו להם עיבודים חדשים, כך למעשה הם יצרו פס קול ייחודי המשמיע את קול ה'קהילה שאבדה עם השנים'.

ביום חמישי 27.12, בין השעות 18:00- 20:00 - מפגש עם דמותה של גברת "טינה סיידא" במוזאון לתרבות הפלישתים ע"ש קורין ממן
ייעוץ אישי באמצעות ספרי בישול וכלי מטבח, תערוכה של ארכאולוגיה פרטית ציבורית של זיכרונות מהמטבח של תושבי הרובע, משחקי הרובע, ה'צלמניה' , פנים רבות לרובע 'דה לה ארטה', 'ענני סיפור', מופע סיפורי רובע ושיחה על זיכרון מוזיקלי מאת רועי פדידה וענבל דדון.

לפרטים נוספים חייגו: בית אריה קלנג- 08-9221883, מרחב יצירה אשדוד- 08-9173848.
הכניסה חופשית וללא תשלום

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]