רבי דוד אדרי | באדיבות המרכז לתרבות האנדלוסית והפיוט בישראל

פרס גאון יוענק השנה לרבי דוד אדרי, על תרומתו להנחלת מורשת יהודי צפון אפריקה ולהפצת מכמני הפיוט לגווניו ולסגנונותיו השונים. הפרס מוענק פעם בשנה לעידוד הנחלת מורשת צפון אפריקה והפצתה, מזה 8 שנים.

מנמוקי השופטים: "על תרומתו הסגולית להנחלת מורשת יהודי צפון אפריקה ולהפצת מכמני הפיוט לגווניו ולסגנונותיו השונים. על שהעמיד תלמידים הרבה המשמשים בקודש כפייטנים, כחזנים, כמנחילי המורשת וכמחדשי מסורת שירת הבקשות. על רוח היצירה המפעמת בו, בחיבור שירים בכל סגנונות השירה והפיוט של יהדות מרוקו."

רבי דוד אדרי מלווה את התזמורת האנדלוסית אשדוד מראשית הקמתה, תחילה כסולן ובהמשך כיועץ מוסיקלי שקנה לעצמו מוניטין כפייטן הנעימות וכידען מופלג בנושא השירה האנדלוסית. בהנהגתו כפייטן הראשי של מקהלת המרכז לפיוט פעל לשימורה ולחידושה של המסורת העתיקה של שירת הבקשות מזה 26 שנה.

משנת 1992 הוא מנהל את המכון לחזנות העוסק בהנחלתה ובהפצתה של מורשת השירה והפיוט לדורות הבאים. בהנהגת רבי דוד אדרי ובהוראתו מנחיל המכון את כל מכמני הפיוט לסגנונותיו השונים: חזנות, שירת הבקשות, אלה אנדלוסית, שעבי, שירה אלג'יראית ואמנות קצידה.

רבים מתלמידיו, בוגרי המכון, משמשים כחזנים, פייטנים ומנחילי המורשת. כיום הוא ממשיך לחבר שירים רבים לכל סגנונות השירה של יהודי מרוקו שבחלקם מבוצעים על ידי התזמורת האנדלוסית אשדוד.

בשבוע הבא (שלישי, 26.02) באולם בית יד לבנים באשדוד, יוענק פרס הגאון לרבי דוד אדרי, במעמד ראש העיר דר' יחיאל לסרי, דר' יעקב הדני, יו"ר תנועת ביחד ובהנחיית מוטי מלכא יו"ר המרכז לפיוט ושירה. בתוכנית ברכות, מחרוזת פיוטים, אנסמבל הפייטנים הישראלי בראשות דוד אדרי, מופע השקת תקליטו "שירת רבי דוד בוזגלו", עם הפייטן בנימין בוזגלו.

הכניסה למוזמנים. לכרטיסים: 08-9568333 או במייל [email protected]