מה בתפריט?

צילום: אסף מימון

במשך כל השבוע ועד יום חמישי  (30.01) פסטיבל "סיפורי מרק"
במשך שבוע שלם 20 ממסעדות העיר יוסיפו לתפריטיהן מנת ספיישל של מרק שהשף או הבעלים אוהבים במיוחד. המרקים יימכרו במסעדות במהלך השבוע במחיר של 10 ₪ בלבד, בכפוף לתנאי המסעדה המגישה. בין המסעדות המשתתפות ב"שבוע המרקים": אדיס עלם, ווקס VOX, ניש-סטודיו שף, חצר אחורית, נמסטה, קנקון, בליקר בייקרי, אלדין בשדרה, אצל מרסל, ארמיס, ברבריני, גחלים, חומוס כהן, טירמיסו, פורטו, פיתה בסטה, ראיחונה, רונג'אן, בוטיק הפיתה ופנינה פאי.
לפרטים נוספים
 לחצו כאן!

רבקה מיכאלי בהצגה "היורשת", תמונת יח"צ

מידי ערב, ימים ראשון עד חמישי, 27-31.01, בשעה 20:30 - ההצגה "היורשת", בכיכובה של רבקה מיכאלי
ההצגה "היורשת" של תיאטרון בית ליסין, היא דרמה משפחתית מרתקת פרי עטה של גורן אגמון. 
העלילה: עופר מופתע לגלות שאמו המנוחה לא הורישה לו בצוואתה דבר, וכל הרכוש יועבר לידי אחותו. אמו גם לא השאירה כל הסבר. הוא נחוש לגלות מדוע נושל מהירושה אך אחותו הצעירה מסרבת לשתף עימו פעולה. במהלך ניסיונותיו להבין את הצוואה, יגלה את מסכת הסודות והשקרים שממנה מורכבים חייו.
לפרטים לחצו כאן או בטלפון:  08-9568111

שעת סיפור בספרייה העירונית | תמונת יח"צ

יום ראשון, 27.01, בשעה 17:00 - שעת סיפור ויצירה עם דליה הספרנית ע"פ הסיפור 'לישון אצל סבתא' מאת נירה הראל
שאולי, איתי ולילי אוהבים לאכול אצל סבתא. בכל יום שישי הם באים אליה לארוחת ערב. אבל מה קרה ביום שישי אחד כששאולי החליט שהוא רוצה להישאר לישון אצל סבתא? סיפור מצחיק ואנושי על הקושי להתמודד עם שינויים, בכל גיל. "לישון אצל סבתא" מצטרף לשורה של ספרי ילדים אהובים, פרי עטה של נירה הראל, ביניהם "את זה", "שפת הסימנים של נועה", "מפתח הלב", "סבא בישל מרק". מתאים לילדים בגילאי4-7 שנים.
הספרייה העירונית, קיבוץ גלויות 4, אשדוד, הכניסה חופשית!
למידע: 08-8564280

לומדים תנ"ך במוזיאון הפלישתים

יום שני, 28.01, בין השעות 18:00-19:30 - מיזם '929'
במוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן באשדוד, מידי יום שני במשך כל השנה מתכנסת קבוצת לימוד קטנה ואינטימית, לדיון והעמקה בפרקי קריאה מהתנ"ך בהנחיית ד"ר יואל שילה, חוקר במדעי היהדות ומרצה במכללה האקדמית אשקלון ובמרכז יעקב הרצוג. בשיעוריו קושר ד"ר שילה את מקורות היהדות והעבר היהודי, עם המציאות הישראלית העכשווית. עלות מפגש: 20 ₪.
המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רחוב השייטים 16, אשדוד.
לפרטים והרשמה : 08-6224799

נשיבה דיאלי. צילום: אייל ברימברם

יום שלישי, 29.01, 20:30 - ההצגה "" ("החותנת שלי")
קומדיה מקורית בניחוח פריסאי במרוקאית/עברית/צרפתית. קומדיה חדשה מבית היוצר של "תיאטרון הנגב" שיצר את ההצגה המצליחה, "ללה מסעודה". הקומדיה משלבת בין מארוקאית, עברית לצרפתית, כך שגם מי שאינו מבין מרוקאית יוכל להינות. ההצגה המוזיקלית מתייחסת בהומור לפערים בין המרוקאית האותנטית (ללה מסעודה) לבין בנה ה"ישראלי בפאריז" לבין כלתו שרוצה להיות "הכי פריזאית".
בית יד לבנים אשדוד, רחוב הבנים, רובע הסיטי ליד בניין העירייה, לפרטים: 08-8545833.

'למה בכה הדג?' | צילום: יאיר מיוחס

יום שלישי, 29.01, בשעה 17:30 - 'למה בכה הדג' הצגת ילדים חזותית בביצוע תאטרון הקרון
זוכת פרס הבמה להצגות ילדים 2017 להצגה הבינתחומית הטובה ביותר, עפ"י סיפורי עודד בורלא: בואו לספרייה מיוחדת במינה מלאה בספרי פופ-אפ צבעוניים, חלקם קטנטנים וחלקם ענקיים, המסתירים בתוכם סודות והפתעות. שתי שחקניות וחמישה סיפורים בעולם תלת ממדי צבעוני ומפתיע. הילדים מוזמנים להציץ לסיפוריו של בורלא על חיות מוזרות שעשויות כולן נייר. מה קרה לג'ירפה כשהעורב מציע לקשור את צווארה? מי אהב את העקרב? ולמה בכלל בכה הדג? בסוף ההצגה, כל החברים חוזרים אל הספרים - אם גם אתם תנסו לפתוח ספר בעצמכם, מי יודע מה יקרה? 15 ש"ח בלבד כחלק ממיזם 'התושב במרכז הקהילתי'.
מרכז קהילתי 'תקוותנו' (רובע ב'), המעפילים 21, אשדוד.
טל': 08-8523187

עיר העכברים מאת תיאטרון עלמא

יום שלישי, 29.01, בשעה 17:30 - 'עיר העכברים' בביצוע תאטרון עלמא ובהשראת אגדת העם המוכרת והאהובה החלילן מהמלין
הצגת יחיד מפתיעה ומרגשת על קשר חברות מיוחד שנרקם בין ראש העיר של המלין וחלילן מסתורי. בעזרתו של החלילן לומדים ראש העיר והקהל הצעיר על כוחה של הבטחה, איך להודות בטעות וכיצד מבקשים סליחה. הצגה סוחפת בשלל צבעים, דמויות ובובות, שמשלבת חרוזים עגולים, תנועה מעולם הפנטומימה והסלפסטיק ונגינה חיה בחליל צד.

הסיפור "החלילן מהמלין" נכתב על ידי האחים גרים בשנת 1816 על בסיס אגדת עם. במרכז הסיפור עומדת נפשו העדינה, החופשית והמורכבת של האדם, ומה קורה לה כשהיא באה במגע עם מעשים לא מוסריים. כבר מגיל צעיר, ילדים בוחנים את הגבולות והתגובות של הורים וחברים וחשוב להקנות להם ערכי מוסר כדי שיוכלו לשפוט בעצמם מה נכון ומה מוטעה, בכדי שיוכלו ליצור קשרי חברות המושתתים על כבוד והדדיות. 15 ש"ח בלבד כחלק ממיזם 'התושב במרכז הקהילתי'.
מרכז קהילתי 'ספרא', רח' אב 4, אשדוד.
טל': 08-8675261

יח"צ

יום שלישי, 29.01, בשעה 17:30 - "הנעליים של דון סמיון" בביצוע תאטרון אורנה פורת
בביתו החדש מחליט אדון סימון להיפרד מנעליו הישנות שליוו אותו כל חייו, ולהחליפן בנעליים חדשות, אך משום מה הוא לא מצליח להיפטר מהישנות. בכל פעם שהוא זורק אותן, רחוק ככל שיהיה, הן תמיד חוזרות אליו בדרך פלא. הצגת ילדים מרגשת ומצחיקה שמלמדת אותנו לקבל בשמחה את הדברים החדשים שבחיינו. 15 ש"ח בלבד כחלק ממיזם 'התושב במרכז הקהילתי'.
מרכז קהילתי 'דקל', שד' רוטשילד 6, אשדוד.
טל': 08-8668634

סדנת בישול בריא

יום רביעי, 30.01, בשעה 17:30 – סדנה: עקרונות בבישול בריא עם מתכונים וטעימות
כחלק מסדרת מפגשים העוסקים ביסודות הבריאות הטבעית: שיטת הבריאות הטבעית לגוף ולנפש משלבת ידע נצבר של עשרות שנים המתבסס על מחקרים מדעים ותובנות עמוקות מחכמת הקבלה והחסידות. את הסדנה ינחה יאיר פוקס, בוגר מסלול ההכשרה להוראה בשיטת ה'בריאות הטבעית' מטעם מכללת אילמה, בעל תואר B.A בפסיכולוגיה ופילוסופיה מטעם אוניברסיטת תל אביב, בוגר לימודי ייעוץ תורני מטעם ביה"ס להעצמה וייעוץ תורני של 'תורת החיים' ומעביר סדנאות ושיעורים בתחום הבישול והתזונה הבריאה ובאיזון גוף נפש. הכניסה חופשית.
מרכז קהילתי 'ספרא', רח' אב 4, אשדוד.
למידע:08-8675260/1

'פלייבק דוט קומי' | תמונת יח"צ

יום רביעי, 30.01, בין השעות 18:30-21:00 - מופע להקת התאטרון 'פלייבק דוט. קומי', מתמודד עם תופעת הגזענות
ערב שכולו במה וקהל, מציאות ודמיון, סיפורים ואמת. במופע עולים אנשים מהקהל לספר סיפורים, והשחקנים מציגים את הסיפור באימפרוביזציה מלווה במוזיקה חיה - על המקום, כאן ועכשיו. אין שני מופעי פלייבק זהים, כמו שאין סיפורים זהים. במופע יש קסם הממלא את הבמה ברגעים מרגשים, מצחיקים, מפתיעים ומעוררי השראה: מתנדב מהקהל מספר סיפור, או רגע מחייו, וחברי להקת התיאטרון הופכים אותו, בו במקום, למופע תיאטרלי, בעל משמעות בונה ומעשירה עבור המספר בפרט, וקהל הצופים בכלל. לגילאי 13-18 שנים בלבד, ללא תשלום.
מרכז עירוני לנוער, שד' וייצמן 18, אשדוד.
מידע ופרטים: 08-8521114

שבוס אשדוד

יום רביעי, 30.01, בשעה 20:00 – 'שבוס אשדוד': כנס הסברה על תחבורה שיתופית בשבת 
שבוס אשדוד הינו מיזם של תחבורה שיתופית בסופ"שים. כלומר, יפעלו קווי אוטובוס ומיניבוס בהתאם לדרישות ולביקוש אשר ייקחו אותנו לים, מקומות בילוי, קרובי משפחה וחלילה אם צריך - לבית חולים הקרוב. שבוס אשדוד נותנת הזדמנות שווה לכלל תושבי אשדוד לצאת ולבלות בעירנו האהובה, לטייל ולנוע בחופשיות בסופ"שים. יש לציין כי זהו מיזם פרטי ואינו קשור לעיריית אשדוד. בכנס נענה על כל השאלות אשר קשורות למיזם שבוס אשדוד, וכמו כן - נודיע על התוכניות לעתיד, פרטים נוספים ומה שביניהם.
לפרטים נוספים לחצו כאן או בטלפון 054-808-2738

הפייטן אברהם אדרי עם אנסמבל הפייטנים הישראלי, צילום: גיל לוי לפוטו דויד אסייג

יום חמישי, 17.01, בשעה  20:00- קונצרט שירת הבקשות
המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל בסדרה בת 20 קונצרטים שיתקיימו מידי יום חמישי באשדוד, בביצוע אנסמבל פייטנים בראשותו של הפייטן אברהם (אבי) אדרי ובליווי נגנים.
לפרטים נוספים: 08-9568111 או 08-9568333

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]