מבצע קומיקס | צילום: כפיר בולוטין

בשבוע שעבר התבשרו אנשי הצוללת הירוקה, מפיקי ההצגה החדשה "מבצע קומיקס", כי החל מהשנה הקרובה תיכלל ההצגה בסל התרבות של כיתות ג'-ו'. כניסתה של ההצגה לסל התרבות גרמה לשמחה רבה בקרב המפיקים וצוות מוזיאון אשדוד לאמנות במסגרתו פועלת הצוללת הירוקה.

ההצגה, שהופקה בליווי תיאטרון גושן, עוסקת בתרבות הצריכה המופרזת בחברה של ימינו שהפכה להיות מכורה לקניות, למותגים, לאגירת דברים חומריים, ולקמפיינים ששוטפים את מוחם של הצרכנים.

כוכבת ההצגה היא "צולי"- צליל, ילדה מוכשרת וחכמה שמאד אוהבת לצייר קומיקס. צולי רוצה להיות מקובלת בחברה ולהשמיע את קולה. צולי מחליטה להילחם בתרבות הצריכה המוגברת ויחד עם החבר הטוב שלה, "מיקי גיקי", חנון וחובב מחשבים היא רותמת את מלך הכיתה- גיא גורדון, לקמפיין קומיקס "קונים כמו שצריך" ויוצרת ממנו גיבור על "גגו בוי".

מי שלא שמח מהקמפיין היוצא נגד הקניות המופרזות הוא "דילר" הנבל (שרון אלכסנדר), בעל רשת הקניונים "סופר מגה ג'יגה מול" שכל מטרתו היא לגרום לנו לקנות כמה שיותר. דילר מתעצבן כשמבין שכתוצאה מהקמפיין שיזמה צולי ניכרת ירידה במכירות, ומנסה לטרפד את החבורה ואף מצליח לגרום לפירוקה. צולי לא מוכנה לוותר ולבסוף מנצחת אותו. ההצגה משלבת קטעים מוסיקליים מקוריים וקטעי וידאו.

"הנושאים בהם נוגעת ההצגה הם המשך ישיר לנושאים בהם מתמקדת פעילותה של ה"צוללת הירוקה", בה מתקיימת פעילות בנושא איכות הסביבה שבמרכזה חיפוש אחר פתרונות לבעיית הצריכה המוגברת עמה מתמודדת הסביבה" - נמסר מהצוללת הירוקה.

"הצוללת הירוקה נוסדה מתוך הצורך להנחיל בקרב ילדים ונוער את האהבה לשמירה על הסביבה וללמד אותם על חשיבות השמירה על קיימות" - עוד נכתב בהודעה. "ההצגה וכל פעילותה של "הצוללת הירוקה" לא היו קורמות עור וגידים ללא תמיכתו של ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי שהאמין ותמך בה כבר מראשית, הבין חשיבותה הערכית, החינוכית והתרבותית שלה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]