פלמנקו פיוז'ן, צילום: שמואל סרדינס

אווירה חגיגית, צבעונית ושמחה נרשמה אמש ברחבת המרכז המסחרי ברובע א', אודות האירוע פלמנקו פיוז'ן שהתקיים במשך חמש שעות שלמות. לצלילי הגיטרה הקלאסית עם הניגון והשירה הספרדית כשרקדניות הפלמנקו מהפנטות את עיני האנשים וכובשות את ליבם.

פלאש-מוב באירוע פלמנקו פיוז'ן, צילום: שמואל סרדינס

בסמוך למזרקה הידועה והמוכרת, נפתח האירוע בריקוד 'פלאש-מוב' המוני בהשתתפותם של הסטודיואים למחול מאשדוד - מיד התגודדו כולם בסמוך לרחבה. הייתה התחושה שדבר טוב עומד להתרחש, ואכן כך היה.

נראה היה כי הוריהם של הילדים שהשתתפו בריקוד המתינו דרוכים בציפייה לעלייתם ובכך סחפו איתם גם את שאר האנשים - כשהחל הריקוד, הייתה התחושה שאירוע חשוב מתרחש, כאשר רבים שלפו את מצלמותיהם וצילמו את המחזה ללא הרף.

לקראת עליית הסטודיו שלהן לבמה

לאחר מכן, התקיימה תחרות הסטודיואים הארצית הראשונה לפלמנקו פיוז'ן, בה זכו שני הסטודיואים 'ג'יזל' המרכז להתעמלות ואקרובטיקה הערבי יהודי ביפו, וסטודיו מוב מאשדוד במענק של 5,000 ש"ח כל אחד.

פלמקו פיוז'ן, צילום: שמואל סרדינס

בהמשך, לצלילי הגיטרה הספרדית, הקחון ומחיאות הכפיים המוכרות של הפלמנקו (פלאמאס), במראה הפסטורלי תחת המטריות האדומות התלויות בפסאז' של המרכז המסחרי כשעל משטח העץ רקדנית הפלמנקו, לבושה שמלה שופעת וחושנית, מקישה בנעלי העקב. היו רגעים בהם נראה כי הקהל יצא מגדרו מהמופע העצמתי והמחזה, שללא ספק, מעורר ולו לרגע, התפעמות והשתוקקות לעוד.

פסאז' המטריות האדומות, צילום: שמואל סרדינס

לו"ז המופעים היה צפוף - ברגע שהסתיימה הופעה במתחם אחד, במתחם השני כבר החלה אחרת. כך, בסיום כל מופע, מיהרו האנשים למתחם השני, לתפוש את מקומם לקראת המופע הבא - מחזה משעשע במידת מה, אך גם מובן לחלוטין.

מתוך המופע אסטראס, צילום: שמואל סרדינס

לסיום עלו לבמה הזמרת אסתר (אתי) גורי והמוזיקאי אדיר כוכבי מאשדוד, במופעם אסטרלאס ("ESTRELLAS"), הפקת מקור משולבת שירה ריקוד ומוזיקה, שבסיומו הצטרפו לבמה שאר אמני הפלמנקו לשואו אחרון מרגש.