האנדלוסית אשדוד במרוקו | צילום: מייק אדרי

התזמורת, שהוזמנה להפיק את אירוע הפתיחה של הפסטיבל, הציגה תכנית מרשימה ומקצועית ביותר, שזכתה לשבחים רבים, ובה לקחו חלק כמאה נגנים, חברי מקהלה אנדלוסית וסולנים מישראל ומרוקו ובהם עבדלפתח בניס, בנימין בוזגלו, מרים טוקאן, מקסים קרוצ'י, סנעע מרחאטי וקוקו תורג'מן.

צוות ההפקה של התזמורת נדרש כאמור להפגין כישורים מקצועיים רבים ולצלוח את מכשול השפה, ואכן, האירוע המורכב מבחינה תקשורתית ולוגיסטית עבר בהצלחה רבה. 

הרמה המוסיקלית שהציגה התזמורת זכתה לשבחים רבים וכך גם בחירת הרפרטואר עליה היה אחראי יורם אזולאי, היועץ המוסיקלי של התזמורת. על האירוע ניצח רפי ביטון שזכה גם הוא להערכה רבה על התיאום המושלם בין המוסיקאים הרבים. 

האנדלוסית אשדוד במרוקו | צילום: מייק אדרי

התזמורת ששמרה בסוד זמן רב את דבר הגעתה למרוקו נדרשה לתכנון הפקתי ואמנותי רב. הסולנים, הן הישראלים והן המרוקאים, הפגינו שיתוף פעולה שהוליד תוצאה מוסיקלית מרשימה ובסוף האירוע הוזמנו אל הבמה התזמורת והצוות הניהולי וזכו למחיאות כפיים סוערות.

מאחורי הקלעים ובחזרות התקיימו מדי ערב מפגשים בין חברי התזמורת ומוסיקאים ממדינות כמו אלג'יריה, תוניס ולוב, שניגנו יחדיו וללא מחיצות אל תוך הלילה. למפגשים שכאלו נופך משמעותי שכן הם מחזקים את תפקידה של התזמורת כשגרירה בכל העולם, כהמשך פעילות וקשרי עבודה מתמשכים עם אמנים, מוסיקאים ומפיקים במדינות ערב, שלרוב מתרחשים בסתר.

ראש העיר אשדוד דר' יחיאל לסרי: "ברכות לתזמורת האנדלוסית על ההישג האדיר, הישג חשוב ביותר, היסטורי ומקצועי לתרבות הישראלית כולה וגאווה רבה לעיר אשדוד". 

האנדלוסית אשדוד במרוקו | צילום: מייק אדרי

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]