מיצירותיהם של בני משפחת רסולי

משפחת רסולי, משפחה יצירתית שזיכרון, רגש וחלום מוצאים אצלם ביטוי בכלי האמנות - בצבע, בצורה ובחומר, כל אחת ואחד בסגנונו הייחודי. שם התערוכה 'היה, הווה ויהיה', מסמל את הקשר בין הדורות, מהסבתא שכבר איננה לבת, לנכדים, לצעיר שבנינים והלאה לעתיד, ואת הקשר לנצחיות הבורא - המשפיע והיוצר הראשי, לאמונה בחסדו והשגחתו.

למעשה, מעל כל אלה מרחפת דמותה של סבתא מיסה ז"ל, ילידת לוב, שחוותה את מאורעות השואה בברגן בלזן וניצלה עם בני משפחתה בהשגחה, ועלתה ארצה ב- 1950. סבתם של תמר וניסים ואימה של סטלה רסולי, היא דמות מעוררת השראה שמכוחה, אמונתה וחכמתה שואבים כל בני המשפחה את השראתם וכהגדרתם - היא המהות המשפיעה על יצירתם בהווה.

סטלה רסולי

סטלה רסולי שנולדה בלוב הגיעה לאשדוד ב-1965, כאן גידלה את ילדיה ניסים ותמר. לאורך השנים השתלמה בחוגים רבים של יצירה, למדה בביה"ס לאמנויות בבת ים, ואף אצל האמנים האשדודים סולי לוי ולינה גולן. סגנון ציוריה מגוון ונע בין נטורליסטי לאבסטרקטי כשהדימויים אותם היא בוחרת לצייר נובעים בעיקר מזיכרונותיה כילדה במחנה ברגן בלזן, ממה שחלף והיה, אך נשאר חרוט בזיכרונה כמראות, טעמים וריחות.

תמר רסולי

הבת תמר, אשדודית מילדותה מציירת אף היא מזה כעשור בסטודיו של לינה גולן. בין ציוריה מקומות קדושים ואף דימויים מהטבע כפרחים אותם היא מעצימה לגודל פנטסטי המוציא את הדימוי מהקשרו הטבעי ומעניק לו חיי נצח. הווה נקשר לעתיד. כך היא מבקשת לבטא את הכרת הטוב לבורא והתרשמותה מנפלאות הבריאה. 

הבן ניסים, מפסל במגוון חומרים ביניהם: שיש, עץ וזכוכית. פסליו משדרים חדוות יצירה, שעשוע והנאה של חוקר המנסה להכניע את החומר, המשתמש בטכניקות שונות, לעיתים כאלו שפיתח בעצמו לביטוי צורות חדשות או נושאים שעל הפרק. בין פסליו גם דימויים השואבים השראה מהמקורות בסגנון אבסטרקטי.

אדם רסולי

הנכד אדם, בנו של ניסים והצעיר מבניהם, יוצר בסגנון עכשווי. מנחה ומלמד בני נוער אמנות וציור במרחבים ציבוריים. בתערוכה יוצגו צילומים של עבודות גרפיטי שיצר במרכזי נוער ובתי ספר וכן סדרת רישומים בעיפרון על נייר של דמויות סלבס אותם העריץ בנעוריו.

פתיחה חגיגית ל"היה הווה ויהיה"- תערוכה קבוצתית לבני משפחת רסולי, אוצרת :סיגל מאור. יום חמישי,10.1, בשעה 19:30, 'דואט'-גלריה עירונית לאמנות, קניון עופר 'לב אשדוד', פתוח לקהל הרחב, שעות פתיחת הגלריה: ימים א', ד': 8:00-19:00, ימים ב', ג', ה': 8:00-16:00, נעילת התערוכה: 14.2.
למידע: 08-8677353

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]