דור חדש לאמני אשדוד: נפתחה תערוכת הגמר לבוגרי מגמת האמנות במוזאון אשדודתערוכת גמר חגיגית לדור הבא של אמני אשדוד - בוגרי מחזור ב' של לימודים ייחודים במוזאון אשדוד לאמנות, נפתחה בגלריה של בית האמנים שבגבעת יונה

צילום: שירן ל-odrey

המגמה במוזיאון אשדוד לאמנות הינה תכנית לימודים ייחודית לבגרות באמנות אשר פותחה ונבנתה במוזיאון, בשיתוף מנהל החינוך בעיריית אשדוד והאגף לפיתוח תכניות מיוחדות במשרד החינוך, זאת כחלק מחזון ראש העיר לעידוד מצוינות ולקידום התרבות באשדוד.

המחזור השני סיים את לימודיו בשבוע החולף בתערוכת גמר חגיגית ומחויכת בנוכחות מר דני קלייןמנהל אגף חינוך על יסודי , שבירך ואמר: "מחזור ראשון הוא הגשמת חלום ומחזור שני זו כבר מסורת". הוא ציין את הקשר החשוב בין המוזיאונים ומחלקת החינוך בעיר, ובתוך כך את הקמת מגמת הארכיאולוגיה במוזיאון לתרבות הפלשתים.

"והיום אנו גאים שיש לנו כבר מחזור שני, עם 22 בוגרים ובוגרות שמסיימים את המסלול של המגמה", אמרה יעל חמו, מנהלת מחלקת החינוך במוזיאון ורכזת המגמה, והודתה לראש העיר על תמיכתו שאפשרה את הקמת המגמה, ולחברת אדמה אגן על תמיכתם.

צילום: שירן ל-odrey

בפנייה לתלמידים הוסיפה יעל "אתם הדור החדש שמעצב ברגעים אלה ממש וימשיך לעצב את דמות התרבות והאמנות בעיר, ולא רק בה. אתם אמני העתיד וצרכני האמנות של העתיד. לכל אחד ואחת מכן יש ניצוץ וכשרון שיכול להשפיע על הסביבה שלך גם הרבה מעבר לאמנות."

את האירוע כיבדה בנוכחותה גם מפמ"ר אמנות ד"ר סיגל ברקאי אשר שיבחה את ייחודיותה של התכנית, ובירכה את התלמידים.

המגמה לאמנות במוזיאון הינה מגמה על-אזורית, ולומדים בה תלמידים מ-11 בתי ספר שונים בעיר. התלמידים לקחו על עצמם מחויבות גדולה ללימודים שנערכים אחר הצהריים, ונדרשים להשקעה ומחויבות הרבה מעבר לחובותיהם בבית הספר.

צילום: שירן ל-odrey

לימודי האמנות במגמה מושתתים על בניית כלים לקבלת ידע לפני קבלת הידע. בניית יסודות, רגישויות, אוצר מילים וכלים תפישתיים לפני הידע ההיסטורי והטכני באמנות. בכיתה י' לומדים התלמידים "הבנת האמנות" ושיעורי בסיס טכניים, ברישום ציור פיסול וצילום. בכיתה י"א מעמיקים את הלימוד בתחום יחסי אמן וחברה והמרחב הציבורי. בכיתה י"ב מעמידים תערוכת בוגרים שהיא בחינת הבגרות המעשיתכל תלמיד לומד להביא את רעיונותיו לאחר פיתוח ובחינה ביצוע וברירה אל מצב סופי ומוגמר.

"במגמה למדתי שאמנות היא לא רק יצירה" אמר ליאור שמיר נציג התלמידים, "אמנות היא דרך להסתכל על העולם". המגמה במוזיאון אשר מקנה ללומדים בה חמש יחידות בתעודת הבגרות, נכתבה ופותחה בסיוע צמוד והדרכה של האגף לתכניות מיוחדות של משרד החינוך ומפקחת האמנות ד"ר סיגל ברקאי.

צילום: שירן ל-odrey

ייחודה של התכנית נובע קודם כל מן הקשר הצמוד אל המוזיאון, החשיפה אל התערוכות בו ואל הצוות המקצועי. בחינת הבגרות כוללת שני פרויקטים מעשיים לגמר: האחד, פרויקט קבוצתי במרחב הציבורי, והשני פרויקט אישי אשר מבטא את השפה האמנותית האישית ותהליך עבודה ממושך הכולל בניית קונספט, בחירת הטכניקה הנכונה לעבודה, תכנון וביצוע.

תלמידי כיתה י"ב במגמת אמנות פלסטית, מציגים בתערוכה הקבוצתית את עבודות הגמר של הפרויקט המעשי באמנות פלסטית לבגרות. התערוכה מוצגת בגלריה בבית אריה קלנג ומשקפת את העמל, הלמידה, הכישרון והיצירה האישית של כל אחד מן התלמידים

תערוכת גמר חגיגית לבוגרי מחזור ב' של לימודים ייחודים במוזאון אשדוד לאמנות. בית אריה קלנג, רח' יאיר 2 , אשדוד. למידע 08-9821114.ה כניסה חופשיתנעילת התערוכה: 10.5.19

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה