יהודה משי זהב | תמונת יח"צ

בצעירותו הוא בלט בפעולות מחאה נגד מדינת ישראל ומוסדותיה, בין היתר, בפעולות גם כנגד אנשי המכון לרפואה משפטית ואחרים. אך מי שהחל כפעיל בולט בעדה החרדית, עשה מהפך בחייו ועם השנים שינה את דעותיו מקצה לקצה -
יהודה משי זהב, ממקימי ארגון זק"א, כיום גם יושב ראש הארגון, יתארח בשבוע הבא באשדוד בהרצאתו "מכיכר השבת להר הרצל".

משי זהב, נולד וגדל בשכונת מאה שערים, דור 11 בירושלים. הוא בעל רישיון טיס והכשרות והסמכה בצניחה, צלילה, סנפלינג, דאונים, וקרטה. בשנת 2003 הדליק משי זהב משואה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, כשהכרזתו - 'לתפארת מדינת ישראל', סימלה את המפנה החד שעבר.

הוא החל לפעול מאחורי הקלעים כגורם מתווך המשפיע בכל הקשור לאחדות ולאיחוי הקרעים בעם, תחת הכובע השני של זק"א, בראשי תיבות של: זה קירוב אחים (זק"א).

זק"א מונה כיום כ-3500 מתנדבים הפרוסים בארץ ובעולם ועוסקים בכל שעה באיתור, חילוץ, הצלה וכמובן, במקרים קשים של אבדן חיים - מאומנים בטיפול בקורבנות, בשמירה על כבודם והבאתם לקבר ישראל.

על פעילותו הענפה והברוכה קיבל הארגון את ההכרה וההוקרה של כל חלקי העם כארגון שמצליח לגשר על הפערים והמחלוקות. על כן, חרט הארגון על דגלו את הערך המוסף של אחדות העם כחלק ממטרותיו.

יהודה משי זהב, בגואטמלה סיטי עם אנשי זק"א | יח"צ

בתפקידו כיו"ר זק"א פועל משי זהב לפיוס בין דתיים לחילונים. על התקופה בה סערה המדינה בשל הוויכוח הציבורי הסוער על שמירת השבת אמר יהודה: "הערכים שלנו הם מעל לכל מחלוקת. אנו נמצאים בתקופה בה השימוש בערכים היהודיים שלנו - דת, גיור, שבת, לאום, זהות, צבא וכו', מהווים חומר בעירה פוליטי וחומר צהוב למהדורות החדשות למיניהם.

עצוב ששכחנו שהנושאים החשובים הללו, שהם היסוד שלנו כעם עתיק ששמר על זהותו אלפי שנים, לא הולכים יד ביד עם מחלוקת מפלגת! הם נועדו לאחד ולא להפריד, לכבד ולא לרמוס, לאהבה, סובלנות ואיפוק ולא לשנאה".

גם בתוך כל סאת הצרות של עם ישראל, הוא החליט לנצל את נקודת האור שבקצה המנהרה לקירוב לבבות ואיחוד כל חלקי העם, באמונתו, שרק כך נוכל להיות חסינים ומוגנים מכל הצרים עלינו, מפני שכוחנו באחדותנו.

יהודה משי זהב | תמונת יח"צ

בהרצאה "מכיכר השבת להר הרצל" יהודה משי זהב יספר על עצמו, המקום ממנו בא, על הדרך האישית שעשה מאז ועד היום, על המאורעות אותם חווה ועל הקמת זק"א - הארגון, המתנדבים וההתמודדות המנטלית עם המשימה המורכבת, על מרקם החברה הישראלית והשינויים שהיא עוברת, על התנדבות, נתינה וחסד.

יום שלישי, 6.11 בשעה 19:00, מרכז קהילתי 'חרצית', שד' הפרחים 18, אשדוד.
20 ש"ח בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי'.
למידע והזמנות: 08-8542830