שירת הבקשות | צילום: פוטו דויד אסייג

הערב (חמישי) במרכז מונארט, בנוכחות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, נזכה להאזין לביצועים מתוך פיוטי יגל יעקב של אנסמבל הפיוט 'שליד מכון בן-צבי', היוצרים שילוב ייחודי בין דרכי ביצוע מסורתיות ובין צלילים חדשים וממזגים זיכרונות עם חומרים שהגיעו מהסהרה המרוקאית.

הרפרטואר מכיל אוסף עשיר של פיוטים נשגבים, שרובם חוברו על ידי רבי יעקב אבוחצירה ויוצאי חלציו, רבני ואדמו"רי משפחת אבוחצירה. את חלקו השני של המופע יסיים כמדי יום חמישי אנסמבל הפייטנים הישראלי בראשותו של הפייטן אברהם אדרי בשירת הבקשות לפרשת שמות.

שירת הבקשות בהילולת רבי יעקב אבוחצירא

רבי יעקב אבוחצירא, נולד בשנת 1805, בתאפילאלת שבמזרח מרוקו, לרבי מסעוד, בן למשפחת אביחצירא. כבר בשנות השלושים לחייו נחשב הרב לאחד מגדולי רבני ופוסקי דורו, ועדות למעמדו הן שאלות שנשלחו אליו מכל גדולי מרוקו בדורו. הוא נהג להתבודד בלימודו שרובו היה בתורת הקבלה, והתפרסם כבעל מופת ונס בערי המערב, במצרים ובארץ ישראל.

רבים עלו אליו לרגל ממקומות שונים, להתברך מפיו. גם על ההמון המוסלמי ונכבדיו בארצו הוא היה נערץ, וכן השתמש במעמדו לטובת היהודים. הוא עסק בצרכי עדתו, בתיקון צורכי דת, שלום בית והיה מכתת רגליו לאסוף כסף לחלקו לעניים.

בדרכו לארץ ישראל עבר דרך אלג'יריה, תוניסיה, לוב ומצרים. בט"ו בטבת הוא הגיע לאלכסנדריה ושהה בה מעט, ובי"ז בטבת הגיע לעיר דמנהור הסמוכה והתארח אצל משה סרוסי, שם חלה לפתע קשות, ונפטר בכ' בטבת ה'תר"ם (4 בינואר 1880) ונקבר בדמנהור. יום פטירתו נקבע ליום הילולה.  

שירת הבקשות בהילולת רבי יעקב אבוחצירה זצ"ל תיערך הערב (חמישי), 27.12, אודיטוריום מונארט, אשדוד. לפרטים נוספים חייגו: 08-9568111

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]