'סינמה בלירה' מאת חיים דרעי | יח"צ

יצירה מקורית מאת ובביצוע חיים דרעי, יוצר רב תחומי, ליצן, להטוטן ואמן רחוב, שנולד וגדל ביפו - אליה הוא חוזר בהצגה "סינמה בלירה". ההצגה היא מעין מסע תיאטרלי, קומי-דרמטי, אשר מפגיש בין חיים הילד, הבוגר ואביו שגידל אותו יחד עם מאמא סימי בסמטאות יפו.  

בעלילה, חיים עורך אזכרה לאביו על גג ביתו ומזמין אליה משפחה וחברים כאשר דרך הדיאלוג עימם, הוא נזכר בילדותו ביפו של שנות השישים והשבעים. סיפורו האישי והדיאלוג שנרקם בינו לבין באי האזכרה שזורים זה בזה לאורך כל ההצגה ונרקמים יחד כפסיפס המתאר את נוף ילדותו - ילדות אשר מגרש המשחקים שלה היו סמטאות שוק הפשפשים, יפו העתיקה, בתי הקולנוע נגה, צליל, אביב, אילת ועוד.

'סינמה בלירה' מאת חיים דרעי | יח"צ

"אבא שלמה היה אומר: כשמפסיקים לצחוק מתחילים לבכות..." - הדמות המשמעותית ביותר היא האב: דון ג’ואן יפואי, גבר נאה ושרמנטי בעל חכמת חיים ייחודית שהחליט לחיות את הרגע ולמצות את הנאות החיים ללא סייג, לאחר שאיבד את אהבת חייו, אימו של חיים. דמותו ומערכת היחסים המרתקת עם חיים, הן שמובילות את הסיפור ומפענחות את המסע הדרמתי והתיאטרלי.

באמצעות הסיפורים והווירטואוזיות של חיים כאמן במה, יחד עם המוזיקה, הצבעים והטעמים, נחשף הקהל להווי של מהגרים יהודים-מרוקאים שמצאו לעצמם בית ביפו, עיר שננטשה ברובה זמן קצר לפני בואם. יחד עם מהגרים יהודים אחרים ותושבים ערבים מקומיים, הצליחו אלה וגם אלה למזג בין תרבותם ותרבות המקום וליצור עולם ייחודי משלהם.

"סינמה בלירה", יום ראשון, 30.12, בשעה 20:30, מרכז קהילתי 'בית לברון', נתן אלבז 19, אשדוד.
הכניסה חופשית! לפרטים: 08-88555384

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]