הסופר רן ובר | צילום: יח"צ

רן ובר (46) נשוי ואב לשישה, תושב כפר שמאי שבגליל, סופר, מטפל ומדריך רוחני. אם תסתכלו עליו לעולם לא תוכלו לנחש שבעברו חיי חיים חילוניים לגמרי: מי שהיה בעלים של חברת סטארט אפ שגלגלה מיליוני דולרים החליט לעזוב הכול והמשיך בעקבות הלב והחלומות. הוא חזר בתשובה והתחיל לכתוב, מתוך אמונה כי עליו לתת מעצמו ולעביר הלאה, כשהמסר העיקרי - כל אחד שחולם, יכול להצליח!

"אפשר להגיד שהחיים שלי היו קרועים בין החיפוש של החומר במערב לבין החיפוש הפנימי הרוחני במזרח" אומר רן. "אני זוכר את היום שבו החלטתי לעזוב. שהיתי באחד המלונות המפוארים בדרום קליפורניה, בעקבות כנס אינטרנטי של החברות הגדולות והחמות בתחום."

"אני עומד מול הבריכה הטרופית וחושב לעצמי: מה אני בכלל עושה כאן?!" - הוסיף. "אני חושב שאחד הדברים שהכניס אותי לתחום ההיי-טק הוא גם זה שאפשר לי לעזוב - ההבנה שהזמן קצר והכל אפשרי."

אם כך, מה דירבן אותך לעזוב? בכל זאת, אני מתאר לעצמי שלא פשוט לוותר על חברה שכזאת
"התפיסה הפנימית שאומרת - החיים שלנו הם בידנו. אף אחד לא יכול להגיד 'מה לעשות נתקעתי בעבודה הזאת, או בחיים האלה'. אפשר להשתנות ואפשר להגשים חלומות. אני מאמין שזאת גם הרבה עבודה פנימית של לפגוש את הקשיים ואת הפחדים, לעמוד מולם – ואז לעבור דרכם."

ובר סופר פורה, מאז הוציא לאור מספר ספרים, ביניהם 'סוד הנקודה הטובה', 'אני והאין רוכבים על אופניים', 'מחשבי הקיצין', ו'להיות בשמחה'. "לפני 'סוד הנקודה הטובה' הוצאתי שני ספרים" הוא מספר, "אחד מיועד לבעלי תשובה, שמו 'תשובה שלמה' והוא מדבר על דרכים לתשובה מאוזנת והספר השני נקרא 'התגלות'."

מרשים.
בוא נדבר על הספר שלך "סוד הנקודה הטובה" שעליו מבוססת ההרצאה, מה מייחד אותו?

"הספר חשוב מאוד מבחינתי. בדור שלנו יש לא מעט ציניות וניתוק רגשי, רבים אינם מצליחים לפרוץ את המחסומים שנערמו על לבם. זהו דור שבו השכל הצליח להשתיק את הלב, התקשורת בין אנשים הפכה לחיצונית ודיגיטלית והקשר הישיר עם סביבתנו ועם עצמנו הפך למצרך נדיר."

מרתק.
אם כך, מה מצפה לנו בהרצאה?
"בהרצאה ניגע בנושאים שונים, בין היתר - עד כמה אנו מאמינים בטוב שלנו? ועד כמה אנחנו מזוהים דווקא עם החלקים הלא זוהרים שלנו? האם קולות מהעבר חוסמים את היכולת שלנו לבטא את הכישרונות ואת הטוב שלנו - והאם יש לנו מה לעשות בקשר לכך?"

את המיזם 'אורייתא' ייסדו לניר רביבו (25) ויהודה טהר (27), בוגרי תנועת הנוער 'בני עקיבא' וחברי הגרעין התורני לאומי באשדוד. הוא מתקיים אחת לחודש וכולל מפגשים ושיח עם מגוון אישים - רבנים, מטפלים, סופרים ואמנים, בהם כל אחד יתחבר לעולמו הפנימי ובעיקר אל עצמו. מיועד לצעירים וצעירות (20-35) שמחפשים בילוי עם ערך מוסף באווירה טובה וצעירה.

יום רביעי, 27.02, בשעה 21:00 בבית אריה קלנג, רחוב יאיר 2, אשדוד. כרטיס כניסה ב-20 ש"ח בלבד. לרכישה מראש: 052-5448753 (יהודה), 050-4646011 (לניר)