אסף אמדורסקי |צילום: גיא פריבס

סדרת המופעים 'מוזיקה בקלנג' עושה זאת שוב ויום חמישי הקרוב (08.11) היא תארח את אחד היוצרים המרתקים בתעשיית המוזיקה הישראלית, המוזיקאי אסף אמדורסקי. מופע ישיבה, נטול פילטרים עם להיטיו הגדולים בהם: 'החדר האינטימי שלי', 'יקירתי', 'השמיים הכחולים', '15 דק', 'בראשית', 'רכבת לצפון' ועוד.

עם קריירה ענפה הכוללת הוצאתם לאור של מספר אלבומים, הלחנה והקלטה לסדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע רבים, הפך אמדורסקי מהבולטים בסצנת המוזיקה הישראלית, לפחות בשני העשורים האחרונים.

את הקריירה המוזיקלית שלו החל בסוף שנות ה-80 בלהקת “תערובת אסקוט” שבה היה הסולן והגיטריסט לצד הבסיסט עמיר “ג'נגו” רוסיאנו והמתופף ירמי קפלן, ונחשב לחבר המוביל בלהקה, בין היתר בזכות היותו הסולן בלהיט “החדר האינטימי שלי”.

בהמשך, בשנת 1994 הוציא אמדורסקי את אלבום הסולו הראשון שלו, שנשא את שמו, עם צלילי רוק ונגיעות של ג'אז ומוזיקה אלקטרונית. ביצירת האלבום השתתפו מוזיקאים ישראליים צעירים ובולטים בזמנו, בהם: השחקן שולי רנד, קרני פוסטל, זוהר פרסקו, ורד קלפטר ועוד ועוד. בין השירים הבולטים באלבום: “יקירתי”, “אהבה חדשה” ו“חרש ביבבה”.

אסף אמדורסקי, תמונת יח"צ

מאז הוציא אמדורסקי עוד מספר אלבומים בהם: אלבום הסולו השלישי שלו - “מנועים שקטים” שזכה לשבחים ולהצלחה רבה במכירות וכולל את הלהיטים: “15 דקות”, “רוך וקושי”, “במערבולת” ו“חלום כהה”, האלבום הכפול "קדימה אחורה", "צד א" והאלבום "פה" שהופק בשנת 2016.

בין השאר הלחין והפיק פסקולים לסרטים ״אהבה קולומביאנית״, ״איים אבודים״, ״תרצה אתר-ציפור בחדר״, ״דרייבר", "האסונות של נינה" והסדרה "הבורר".

לאחרונה הוציא אמדורסקי אלבום חדש עם ישראל גוריון העונה לשם 'שרים הדודאים'. לאחר הצלחת האלבום שמכר למעלה מ-25,000 עותקים, ממשיכים ישראל ואמדורסקי את המורשת של הצמד המיתולוגי, וחושפים פנינים מוזיקליות נוספות בהפקה מוקפדת המשמרת את רוח היצירה המקורית.

אסף אמדורסקי - יום חמישי (08.11) בשעה 21:00 בבית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד.
לפרטים: 08-9221883