רבי דוד אדרי | צילום: פושאפ גירלס

עונת שירת הבקשות שמתחילה בפרשת 'בראשית' ומסתיימת בפרשת 'זכור' קיימה אירוע שיא כשבתכנית ארוחת ערב חגיגית בליווי קטעי שירה ופיוט מפי אנסמבל הפייטנים הישראלי של המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל בראשותו של הפייטן רבי דוד אדרי, בנו הפייטן אברהם אבי אדרי, אנסמבל הפייטנים הישראלי, אנסמבל מטרוז שאירחו גם נגן דרבוקה שהגיע ממרוקו ואת הפייטן האורח משה לוק.

העונה האחרונה של "שירת הבקשות" חצתה גבולות, חידשה, ריגשה, יצרה שיתופי פעולה מיוחדים, הציגה תופעה מרעננת ראויה לציון של הגעה של יותר צעירים, וכן ניכרה התעניינות והגעה רבה של נשים בבתי הכנסת השונים.

יתרה מכך, בקונצרטים שהתקיימו לראשונה השנה בימי חמישי בערב, הגיעו מכל רחבי הארץ משפחות שלמות יחד עם הילדים ואפילו הנכדים לשימור המסורת, דבר שבא לידי ביטוי גם בערב הסיום.

אורחים מרחבי הארץ סביב השולחנות | צילום: פושאפ גירלס

ניכר כי הקהל מחובר מאוד לערב המיוחד ותכניו, מה שניתם היה לראות כבר בכניסה לאולם 'בלו קאסל', כשמאות גדשו את האולם והתיישבו סביב השולחנות, נהנו ממטעמי האוכל ומשולחנות עמוסי כל טוב שהגיע על ידי צוות המקום ללא הפסקה. מסיבת הסיום כללה בעיקרה שירים ופיוטים שהושמעו בעונת הבקשות. ללא ספק, מדובר באירוע מפואר לכל אוהבי הפיוט והשירה שבאו להינות ממוזיקה ופיוטים אנדלוסיים כמיטב המסורת.

רבי דוד אדרי, שמוביל את שירת הבקשות באשדוד: "כפי שחוגגים את סיום הקראת התורה ב'שמחת תורה' כך נוהגים לציין את סיום שירת הבקשות, מידי שנה בעיר אשדוד, באירוע חגיגי ומרגש בו שרו כולם יחדיו את כל הפיוטים."

רבי דוד אדרי ובנו אברהם אבי אדרי | צילום: פושאפ גירלס

במסגרת פסטיבל "תור הזהב 2019" הבא עלינו לטובה בחול המועד פסח תוכלו להנות ממגוון מופעים אנדלוסיים מקוריים כגון: יא חביב- מופע שירה ומוזיקה ירושלמי שארקי עם מיטב הפייטנים ותזמורת נצרת, האנדלוסית בגאון- קונצרט מחווה לנסים גאון עם בינימין בוזגלו, התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד ואורחת מיוחדת ממרוקו, "הדרן עלך"- שירת הבקשות עם אורח מיוחד- משה גיאת, פיוט על הבר עם פיוטים מיוחדים לחג הפסח, סיור בתי כנסת ועוד.

לכל מופעי הפסטיבל ולרכישת כרטיסים לחצו כאן