הדמיית תכנית מתחם לב אשדוד החדש הוועדה המחוזית דרום אישרה להפקדה תכנית להתחדשות עירונית ברובע ה' אשדוד. התכנית כוללת הקמת מתחם המשלב מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור על שטח קניון "לב אשדוד".

התכנית הינה בשטח כולל של כ- 25 דונם, והיא ממוקמת במפגש הרחובות אבן עזרא החוצה את הרובע מצפון לדרום ורחוב יהודה הלוי החוצה את הרובע ממזרח למערב. במסגרת התכנית מוצע מבנה מעורב שימושים הכולל שטח למתנ"ס, גני ילדים, מגורים, מסחר ותעסוקה בן 6 קומות מעליו ארבעה מגדלי מגורים  בגובה כולל של 26 קומות. סך תוספת יחידות הדיור בפרויקט הינו 532 יחידות דיור, מתוכן 82 יוקצו עבור קטנות מאוד בגודל של עד 50 מ"ר. כמו כן, מוצע שטח עבור בית ספר יסודי חזיתות מסחריות לאורך הרחובות אבן עזרא ויהודה הלוי. במרכז המתחם, מתוכנן שטח ציבורי פתוח של כ-5.5 דונם.

בהיבט התחבורתי, התכנית ממוקמת במרחק של כ-300 מ' משדרות הרצל, בהן מוקם בימים אלה קו BRT. בנוסף, התכנית כוללת חיבורים בין המתחם לרחובות הסמוכים באמצעות שבילים עבור הולכי רגל ושטחים ציבוריים פתוחים.

יו"ר הוועדה המחוזית, דוד לפלר, ציין כי "התכנית מייצרת תוספת משמעותית של יחידות דיור בלב רובע ה' באשדוד, תוך הקמת רחובות פעילים עם מסחר. זאת, במקום מתחם סגור שהיה מנותק מהשכונה".

מגדלי המגורים בתכנית מתחם לב אשדוד החדש

התכנית הוגשה על ידי חברת מרכזי מסחר אזו - ריט בע"מ ונערכה על ידי משרד חיים ורדה אדריכלים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]