מתנ"ס בית לברון - צילום: עופר אשטוקר500 יחידות דיור מתוכננות לקום באיזור בו מצוי כעת מתנ"ס בית לברון, בית העולה, קופת חולים כללית ומגרשי הטניס. התכנית תדון בועדה המקומית לתכנון ובניה, לפני העברתה לאישור בועדה המחוזית. 

התכנית, שהיא חלק מהסכם הגג עם משרד הבינוי והשיכון, מציעה לנצל טוב יותר את שטחי הציבור של המתנ"ס וסביבתו, כאשר כל המתחם אמור לההרס ולהבנות מחדש.

בשטח המתנ"ס וסביבתו צפויים להבנות מגדלי מגורים עד 30 קומות, בשילוב מתנ"ס משודרג שייתן מענה לרובע כולו. חלק משטח בריכת בית לברון יסופח אף הוא לתכנית, והבריכה עצמה אמורה לעבור שדרוג משמעותי.

קופת חולים כללית ברובע ו' - צילום: עופר אשטוקר

ברחובות הסמוכים (חסן בן גרא וציזלינג) שצמודים לשדרות בני ברית, מתוכננים פרויקטי פינוי בינוי, שם ייבנו מגדלי מגורים עד 25 קומות ונקודתית גם עד 30 קומות.

על פי התכנון, 200 יח"ד יהיו בגודל של עד 75 מ"ר, 200 יח"ד יהיו בגודל של עד 100 מ"ר ו-100 יח"ד נוספות יהיו בגודל של מעל למאה מ"ר.

התכנית מציעה בנוסף עיבוי בית הספר הקיים באזור, זאת על מנת לתת מענה לצרכי הרובע הגדל. 

יש לציין, כי במקביל לקידום התכנית, מקודמת תכנית כוללת לרובע ו' על-כן נלקחו בחשבון פרמטרים תכנוניים שונים, המותאמים לתפיסה הכוללת המתגבשת של הרובע. 

המתחם ייהרס ועליו ייבנו מגדלי מגורים - צילום: עופר אשטוקר

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]