SEO VS PPC – מורה נבוכים למקדם האתרים המצויהשאלה שכמעט כל בעל עסק ישאל את עצמו בשלב כזה או אחר היא באמצעות איזו שיטה לקדם את אתר האינטרנט שלו – SEO או PPC. לשתי השיטות יתרונות וחסרונות משלהן, אך הן נבדלות זו מזו ולמעשה, מהוות במידה רבה שתי חלופות מנוגדות אשר נקודת החוזק של כל אחת מהן היא נקודת החולשה של האחרת, ולהפך. מאמר זה ינסה להשיב על השאלה הנצחית – איזו שיטה עדיפה. ספוילר: התשובה היא – תלוי מה צרכיו של האתר.

pay per click extra digital

מידע כללי על PPC

PPC (ראשי תיבות של Pay Per Click – תשלום לפי לחיצה) היא שיטת פרסום וקידום אתרים ממומן שבה בעל האתר משלם למנוע חיפוש (בעיקר מנוע החיפוש של גוגל) בהתאם למספר הלחיצות על המודעה הממומנת שלו. כך, אם לדוגמה השקנו אתר חדש, העלינו מודעה ממומנת לגוגל עם קישור לאתר ושמונים איש נכנסו אליו באמצעות לחיצה עליה, נשלם על שמונים הקלקות בדיוק. היתרונות הטמונים בשיטת פרסום בגוגל זו, בניגוד לקידום אתרים אורגני (SEO) הם תוצאות מיידיות – הגולשים נחשפים לאתר עם עליית המודעה הממומנת, ואין צורך להמתין לעליית מיקום האתר בתוצאות החיפוש כמו ב-SEO. אם SEO היא ריצת מרתון – הרי ש-PPC היא ריצת ספרינט. היא לא תיקח אתכם למרחקים ארוכים מסיבות שנסביר בהמשך, אולם כן תאפשר לכם לזנק ולגמוא במהירות מרחק קצר, שבשיטה החלופית הייתם נאלצים לחכות זמן רב יותר עד לצבירת התאוצה הנדרשת כדי לעבור אותו בגוגל (GOOGLE). קידום האתר שלכם באמצעות שיטת PPC תאפשר לכם אמנם לצבור מומנטום מיידי, אך לא תעזור לכם בטווח הארוך. לחצו למידע נוסף בנושא פרסום בגוגל

 קידום אתרים אורגני חברת אקסטרה דיגיטל

מידע כללי על SEO

SEO (ראשי תיבות של Search Engine Optimization – מיטוב האתר בהתאם לדרישות מנוע חיפוש נבחר ובעיקר גוגל), או קידום אתרים אורגני, היא שיטה להתאמת האתר לדרישות מנוע החיפוש כך שיופיע במקום גבוה ככל הניתן בתוצאות החיפוש של ביטויים מסוימים. כאמור, שיטה זו היא במידה רבה תמונת הראי של ה-PPC. ייקח לה זמן להניב תוצאות, אך כאשר ההתאמה תצבור תאוצה תוכלו לקדם את האתר באופן יצירתי ולהניב החזר השקעה (ROI, ראשי תיבות של Return Of Investment) משתלם בהרבה לטווח הארוך. קידום אתרים באמצעות SEO לא יזניק את האתר שלכם במהירות כמו קידום ב-PPC, אך תוצאותיו יישארו בטווח הארוך משום שהשינויים שבוצעו באתר ייוותרו בעינם, כך שההשקעה הראשונית תחזיר את עצמה והרבה מעבר לכך במקרה שהאתר יצבור תאוצה הודות לה. מבחינה זו, שיטה זו בעלת פוטנציאל להיות כדאית בהרבה מה-PPC, אך בניגוד אליה, פחות מהירה ובלתי ודאית.

 תוצאות קידום אורגני אקסטרה דיגיטל

מתי נעדיף PPC על פני SEO?

כשצריכים עבודה מיידית ואין זמן להמתין חודשים עד שהשינויים שבוצעו בשיטת SEO יתפסו במנוע החיפוש, PPC תאפשר לנו קידום מיידי ובטוח של האתר. כך, למשל, כאשר אתר חדש מושק, נרצה פעמים רבות להעניק לו תנופה ראשונית באמצעות קידום ממומן בתשלום לפי לחיצה. היתרון העיקרי הטמון ב-PPC פרט לתוצאות המיידיות הוא היציבות – אין עליות ומורדות בממומן כל עוד משלם יש תוצאה. בנוסף לכך אין מגבלה לכמות כניסות רק לפי תקציב. תשלום לקליק חוסך לכם מומחיות במנועי חיפוש, מעקב שוטף אחר עדכונים באלגוריתמים של גוגל ואופטימיזציה של האתר בהתאם להם. בניגוד ל-SEO, שקידום אתרים באמצעותה כרוך בסיכון וחוסר ודאות מסוימים, ב-PPC – אתם מקבלים בביטחון מוחלט את מה ששילמתם עליו, לא פחות ומצד שני, גם לא יותר. אם SEO היא השקעה לטווח ארוך בקניית נכס מניב כמו דירה להשכרה, PPC דומה יותר למכירת נכס שמספקת לכם רווח חד פעמי – וסופי.

 

מתי נעדיף SEO על פני PPC?

כאשר רוצים תוצאות לטווח הארוך, ולא רק הזנקה של האתר שתהיה מיידית ובטוחה אך מוגבלת למספר הלחיצות ששילמנו עליהן, אין ספק שמוטב לנו לבחור בקידומו באופן אורגני (SEO). גם כשרוצים כניסות איכותיות, כאלו שיהיו בעלות סיכוי גבוה יותר להניב רכישה או התקשרות עסקית ממושכת יותר, כדאי לנו לבחור ב-SEO. מחקרים הוכיחו שגולשים מייחסים למודעות אורגניות אמינות גבוהה יותר מאשר למודעות ממומנות. אם בוחנים את היתרונות והחסרונות של שתי השיטות על פני פרק זמן ממושך, ברור שקידום האתר על ידי שימוש בשיטת SEO יניב חיסכון כספי משמעותי, מאחר שמרגע שהאתר יצבור תאוצה לא תידרשו לשלם עבור כל כניסה. היתרון בכך הוא שפעולות בעמודים נשארות תמיד, ולא צריך לחדש אותן בכל פעם כדי להשיג תוצאות כמו במקרה של קידום ממומן, שבו הקידום מפסיק עד התשלום הבא. לפיכך, ב-SEO תיהנו מהחזר השקעה הרבה יותר משתלם מאשר ב-PPC. בענפים תחרותיים תיאלצו פעמים רבות לשלם כסף רב על קידום ממומן כדי להביס את יריביכם העסקיים – בעוד שב-SEO אם הצלחתם לקדם את האתר נכון, תוכלו לשלם בהווה על שינויים שיניבו לכם רווחים משמעותיים ביותר בטווח הארוך יותר מבלי שתידרשו לשלם על כך מעבר להשקעה המיידית. ב-PPC, לעומת זאת, ככל שמפרסמים רבים יותר מעורבים, כך התשלום שייגבה מכם יהיה רב יותר.

 

אז מה השורה התחתונה – SEO או PPC?

דימוי נוסף המתאים להבדל בין שתי השיטות הוא ש-PPC משולה לשכירת בית – עליכם לשלם בכל חודש מחדש כדי לעשות בו שימוש, והוא לעולם לא יהיה שלכם. שיטת ה- SEOלעומת זאת מקבילה לרכישת נדל"ן – תשלום חד פעמי שיעניק לכם נכס משלכם, שתוכלו לעשות בו כרצונכם ולא תיאלצו לשלם על הרווחים העתידיים שתצברו באמצעותו דבר מעבר לסכום שבו רכשתם אותו.

אז במה נבחר – בספרינט, במרתון או אולי גם וגם? כעת, כשאתם מבינים את היתרונות והחסרונות שבשתי השיטות, תוכלו להגיע להחלטה מושכלת בהתאם לצרכי העסק שלכם, בטווח המיידי והארוך כאחד.

בשיתוף: https://www.extra.co.il

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה