לשמור על המצבר ולנסוע בראש שקט

המצברים המותאמים לרכב הישראלי הם בדרך כלל מצברים חזקים. הם נועדו להחזיק מעמד באקלים הארץ ישראלי החם ובדרכים ההרריות והעקלקלות המאפיינות את ארצנו. ועדיין, גם המצבר החזק ביותר עלול לצאת מכלל פעולה אם לא בודקים אותו. אלה כמה דגשים לשמירה על מצבר תקין:

         ·  לפנות לחשמלאי – מצבר לרכב הוא התמחותו של חשמלאי רכב מקצועי. אם אין לכם ידע או ניסיון במצברים, אל תנסו לבדוק את המצבר בעצמכם. החשמלאי נוקט בכל אמצעי הזהירות הדרושים כאשר הוא ניגש לטפל במצבר המכיל חומרים כימיים מסוכנים לבריאות כמו חומצה או גז מימן דליק. החשמלאי יוכל לקבוע אם אתם זקוקים לתיקון קל או להחלפה למצבר חדש.

         ·  להכין את המצבר לקיץ – גם המצבר סובל מהחום בדיוק כמוכם. המצבר סובל אף יותר כאשר אתם נוסעים ברכב לחופשה משפחתית במקומות הרריים כמו טבריה ומדליקים את המזגן בעוצמה גבוהה. הטלטלות והשימוש הרב הנעשה בחשמל הרכב שוחק את המצבר ועלול להוציא אותו מכלל פעולה. משום כך, עוד לפני בוא הקיץ, חשוב להביא את המצבר לחשמלאי, לוודא שהוא תקין, ואם יש צורך, החשמלאי יוסיף מים מזוקקים. כמו כן, נסו לחסוך בחשמל על ידי סגירת אפליקציות שאינכם משתמשים בהן.

         ·  להתניע את הרכב – אם אינכם משתמשים ברכב במשך שבוע או שבועיים, אתם עלולים לפגוע בפעולה התקינה של המצבר. לפיכך, כדאי להתניע את הרכב בכל ארבעה ימים למשך רבע שעה לפחות.

         ·  לפעמים צריך רק להוסיף מים – כל מצבר לרכב עלול לסבול מתקלות שונות כמו כבלים קרועים או סדקים בקופסת המצבר. אבל במקרים מסוימים כל שצריך לעשות הוא להוסיף מים למצבר. המים צריכים להיות מים מזוקקים, והמפלס שלהם לא יעלה על 3 מ"מ.

החלפת מצבר לרכב בעזרת חשמלאי רכב

כאשר מדובר בהחלפת מצבר לרכב שלכם, אתם רוצים להיות סמוכים ובטוחים כי הוא נמצא בידיים מקצועיות. משום כך, חשוב לפנות לחשמלאי רכב מקצועי המבין בתחום. ישנן כמה דרכים לאתר חשמלאי טוב. ראשית, ניתן להתייעץ עם חבר טוב או קרוב משפחה שהיה לו ניסיון בתיקון מצבר אצל חשמלאי מקצועי. שנית, ניתן לחפש באינטרנט חשמלאי רכב ולראות אילו שירותים הם מציעים. איש מקצוע אמין ומומלץ יציע מגוון שירותים כדוגמת מצבר עד הבית. כמו כן, תוכלו לקרוא את התגובות של הגולשים ולהחליט בעצמכם לאיזה חשמלאי לפנות.

מעוניינים לקנות מצבר שנפ עד הבית במחירים משתלמים? בקרו בפורטל המצברים לרכבים.