קידום אתרים בגוגל הינה שיטה מוכרת וידוע אשר מתבצעת על ידי רוב מוחלט של עסקים וספקי שירות ומסייעת להם לקדם את עסקיהם ולהגדיל את מעגל הלקוחות. היות ואת רב המידע ניתן לגלות על ידי חיפוש בגוגל אז בהחלט שווה להשקיע בתחום זה.

קידום אתרים

איך נשארים במקום הראשון?

כאשר אנו מחפשים דבר מה בגוגל אז בדרך כלל נסתפק בתוצאות אשר יופיעו בעמוד הראשון או השני של מנוע החיפוש. רב האנשים לא מחפשים מעבר לדף השני ולכן כדאי שהעסק או השירות שלכם יופיע בתוצאות הראשונות. על מנת שזה יקרה מומלץ לפנות לאנשים שמבינים בנושא ומכירים את אופן הפעולה של גוגל, הם יבצעו קידום אתרים בגוגל( (SEOבמנוע החיפוש של גוגל.

היעד של מנועי החיפוש של גוגל הוא להציג את התוצאות הכי רלוונטיות לגולשים בעבור החיפוש שהם ביצעו. ככל שגוגל תחשוב שהאתר שלנו יותר אמין ומוסמך כך יגיע האתר שלנו למקומות ריאליים יותר. גוגל רואה את כל מה שמרחש ברשת והיא מכירה את התוצאות שהיא מציגה. כך היא גם יכולה לבדוק את הרלוונטיות של התוצאות על פי ההתנהגות של הגולשים.

מה יכול להעיד על חוסר מהימנות?

אם לדוגמא גולש חיפש רופא כללי ונכנס לאחת התוצאות שעלו בדף אך עזב את האתר במהירות ככל שזה יקרה יותר פעמים כך הדבר על תוצאה שאינה רלוונטית למילת חיפוש זו. גוגל תבחין בזאת מיד ותדחק את התוצאה אחורה בתוצאות החיפוש. כיוון שגוגל לא מפסיקה לבחון את התנהגות הגולשים ברשת הופכות טכניקות קידום רבות ללא רלוונטיות.

לדוגמא אם חבר שמקדמת אתרים יוצרת מצב מלאכותי שגורם למנוע החיפוש לדרג אתר בין התוצאות הראשונות ומאידך לא נגרמה התעניינות אמתית של הגולשים, בסופו של דבר התוצאות ייעלמו. גוגל מעסיקה גם צוות רחב אשר כל תפקידו לעלות על שיטות מלאכותיות שנועדו למטרת קידום אתרים בגוגל ומניעת הצלחתם.

מנועים מתחרים

מנועי חיפוש בנויים באופן דומה בדרך כלל אך ההבדל העיקרי הוא באופן המיון של התוצאות. לעיתים עושים המנועים שימוש בהצבעות של משתמשים או על קישורים. הסינון והצגת כל התכנים בשיטת Page Rank הינו הסוד שהפך את מנוע החיפוש גוגל למושלם. המסקנה היא שכדאי לבצע קידום אתרים בגוגל

אמנם ניתן לקדם את האתר שלכם במנועי חיפוש אחרים, אך גוגל ללא ספק מביאה את התוצאה הטובה ביותר. הקמת קמפיין בגוגל היא המשתלמת ביותר גם מבחינה כספית שכן אתם משלמים רק על לחיצה על המודעה שלכם.