העגבנייה כמשל

ההבדל בין סכין שף איכותית לסכיני המטבח שרובנו מכירים הוא הבדל של שמים וארץ.

סכין שף טובה הופכת את העבודה במטבח ליותר מהירה ויותר מדויקת, וזה לא מחייב טכניקה יוצאת דופן מצד הבשלן – החלפת הסכין כשלעצמה מייצרת הבדל דרמטי. קחו את העגבנייה כמשל. כל מי שהכין סלט יודע שחיתוך עגבנייה נוטה להשתבש ופעמים רבות היא מתפרקת בחיתוך ו'משפריצה' על כל השיש. לעומת זאת בעזרת סכין שף טובה בעלת להב חד ומדויק, אפשר לחתוך עגבנייה בדיוק וניקיון כירורגי תוך שתי שניות.

סכיני השף

דברים טובים עולים יותר

אז למה סכיני שף לא נחשבות כסטנדרט בכל מטבח? אין כאן תעלומה גדולה – בגלל המחיר. סכיני שף מקצועיות מתחילות ממחיר של כ-500 ש"ח (אם מציעים לכם 'סכין שף מקצועית' במחיר נמוך יותר – תחשדו) ומחיר של דגמים מסוימים, איכותיים במיוחד, יכולים להסתכם גם באלפי שקלים.

עבור רוב האנשים גם 500 ש"ח נתפס אינטואיטיבית כמחיר מוגזם לסכין, אך מדובר בהטיה צרכנית קלאסית. רוב האנשים היו מוציאים גם סכום כפול, כמעט בלי להסס, על מעבד מזון שהם ישתמשו בו במקרה הטוב 4 פעמים בשנה, אבל על כלי עבודה שמשדרג משמעותית את העבודה היומיומית במטבח (עניין שאפשר בסוף גם לתרגם לחיסכון בזמן וכסף) מרבית האנשים יוותרו. זה נראה להם יקר. במבט מהצד קשה להאשים אותם, עין בלתי מנוסה תתקשה להבין מה ההבדל בין סכין שנרכשה בסופר ב-100 ש"ח ובין סכין מקצועית שעלתה 1500 ש"ח בחנות מתמחה לסכיני פרמיום: "כולה סכין, לא?" זהו שלא. ממש לא.

יש סיבה שסכיני שף מקצועיות עולות מאות שקלים ויותר, ולא מדובר בניפוח מחיר טרנדי, אלא בהבדלים מהותיים באיכות התוצר.

סכין שף ברמה אחרת

הכל מתחיל בחומר הגלם. בעוד סכיני שף פשוטות מיוצרות מפלדות זולות באיכות נמוכה, סכיני שף מקצועיים ואיכותיים עשויים מפלדות מתקדמות ויקרות.

תהליך החישול של סכין שף מקצועית דורש מיומנות מיוחדת, ויעשה בד"כ בעבודת יד, ולא כחלק מפס יצור אוטומטי. כל סכין תחושל ותשויף באופן פרטני ע"י מומחה.

עובדות אלו מפרידות בין סכיני שף 'רגילות' לסכיני שף מקצועיות ואיכותיות באמת. לכן, בדרך כלל לא תמצאו סכינים איכותיות באמת בחנויות רגילות לכלי מטבח, ומומלץ לחפש אותן בחנויות שמתמחות בכך.

עדיף סכין שף אחת ביד

טעות נפוצה שבשלנים חובבים רבים היא קנייה של 'סט סכינים'. הסטים האלה עושים רושם רציני על השיש,  אבל בפועל הם מיותרים. אחד הדברים האטרקטיביים בסכין שף זה הוורסטיליות החסכנית שלה, שמושגת תודות לאיכות שלה – היא טובה מספיק בשביל לתת מענה לכמה פעולות בצורה משולמת. בנוסף, סטים כאלה הם לרוב לא באמת איכותיים או שימושיים.

אם כבר בחרתם להשקיע כמה מאות שקלים בשדרוג הסכינים במטבח שלכם, עדיף להשקיע בסכין שף טובה אחת מאשר בעשר סכינים בינוניות במתקן שעל השיש.

שווה לקנות מותג?

מלכודת נוספת היא המלכודת המותגית. זה לא שאין יצרניות סכינים מעולות שהפכו למותג, אבל יש הרבה מאוד יצרנים קטנים סופר איכותיים שלא שמעתם עליהם. יתרה מזאת, חלק מהמותגים הגדולים שמקודמים על ידי תכניות בישול בטלוויזיה לא באמת נמצאים בליגה של הטובים באמת, ודי לחכימא ברמיזה.

 

נסכם: עולם סכיני השף הוא עולם רחב עם הרבה גיוון, דקויות וסגנונות. בסכיני העלית תמצאו גם סכינים קלאסיות ממדינות אירופאיות גרמניה או סקנדינביה, וגם סכינים נפלאות שמיוצרות ביפן בטכניקות מסורתיות והן היום מבוקשות במיוחד גם בקרב שפים מובילים באירופה וצפון אמריקה. אם גם אתם רוצים לשדרג את חוויית המטבח שלכם עם סכין שף אמיתית, יש ברשת כמה חנויות מקוונות שמחזיקות מבחר אדיר של סכינים ומסד ידע אדיר אותו ישמחו להעמיד לרשותכם.