כיום דואג כל בעל עסק גדול כקטן לאתר אינטרנט משלו. לא משנה אם העסק מציע מוצרי סדקית או מכשירי כתיבה או שהוא מציע תכשיטי זהב יקרים, יהלומים או בכלל עסקי נדל"ן. אתרי האינטרנט הם אלו המציעים לנו את כל הסחורה כאשר במקרים רבים נוכל גם לבצע את הרכישה באתר. ישנם אתרים גדולים עם עשרות דפים והרבה תוכן. תמונות, סרטי וידאו ועוד, וישנם גם אתרים קטנים וצנועים המציעים את כל מה שיש להם להציע בכמה דפים ספורים. האם יש הבדל כשמתחילים תהליך קידום אתרים מקצועי של אתרים השונים בגודל ובמהות שלהם?

מקדם אתרים לאתר גדול –

כאשר מדובר בקידום של אתר גדול ברור שלמקדם האתר יהיה הרבה יותר עבודה. הוא יצטרך להשקיע בכל הדפים ולדאוג לקידום עבור הדפים הרצויים. הוא גם יצטרך לשתול קישורים שיאפשרו את השליטה ואת המעבר מדף לדף באתר בכדי להקל על הגולש. אם מנהל האתר ירצה גם חנות ווירטואלית באתר הרי שזוהי סוגיה נוספת הדורשת את המומחיות של מקדם האתר. אך בסופו של דבר ההשקעה משתלמת. האתר יזכה להגיע אל הלקוחות המחפשים את האתר ומעגל המכירות יזנק באופן פלאי.

מקדם אתרים לאתר קטן –

גם אתר קטן שלא מציע יותר מידי אפשרויות זקוק לקידום המותאם לאתר קטן. אם מדובר לדוגמא באתר של שרברב. אין לו יותר מידי מה לספר ללקוחות והוא גם לא יכול לשרת את הלקוח באמצעות האתר מעבר לאפשרות של יצירת קשר. אך גם האתר שלו צריך להיות מרשים. הוא אמור להיות מושקע עם טקסטים רלוונטיים. הוא צריך לכלול קישורים נכונים ומידע על האפשרויות שהוא מציע ללקוח. אתר שכזה חייב גם את הקידום המקצועי כדי שהלקוח שמחפש שרברב ימצא אותו ויבחר דווקא בו.