לקראת החורף אנחנו חייבים להיערך ולהתכונן על מנת שנהיה מוכנים לקבל את הגשמים העתידים לרדת. חשוב לזכור שזה לא כולל רק מעילים, מטריות ואמצעי חימום לבית. זה כולל הרבה מעבר לכך.

אנחנו כאן כדי להדגיש את הצורך בהכנת מערכות ניקוז מי גשמים, פתחים לניקוז המים ופתיחת בורות ניקוז שנסתמו. כי כך אמורים מי הגשמים להתנקז ברחוב, בחצר או בגינה.

ניקוז מי גשמים פלג

כיצד מתבצע תהליך ניקוז מי גשמים

תעלת ניקוז מי גשמים אמורה למעשה לנקז את מי הגשמים אל מאגרי המים התת קרקעיים. חשוב לזכור כי ישראל היא מדינה ענייה מאוד במים ואסור לנו לאבד את הגשמים המגיעים אלינו ישירות משמים. ניקוז מי גשמים באמצעות תעלות ניקוז הקיימות בצדי הדרכים, הם אלו שלמעשה משמרים עבורנו את מי הגשמים לבל ילכו לאיבוד. כשאנחנו רואים את המים זורמים על הכבישים ובמורדות, נראה אולי כי מדובר במים שהולכים לטמיון. אז חשוב לדעת כי אם הם מגיעים אל פתחי הניקוז, המצב טוב. המים יישמרו במאגרים ויגיעו אלינו שוב דרך הברזים.

(מסיבה זו חשוב לדעת כי אין לחבר את הניקוז לביוב כי בכך המים ילכו לאבדון.)

למה חשוב כל כך לנקז את המים?

חשוב לזכור כי ללא פתחי הניקוז, אנחנו נהיה חשופים לפגיעות שונות כמו רטיבות שתפגע בבתים ותגרום נזק ופגיעה בשלד או במבנה, בתים תת קרקעיים עלולים להיות מוצפים וכמובן שרטיבות במבנה זהו מתכון בדוק לעובש והתפתחות של מחלות שונות.

תעלת ניקוןז מי גשמים בגינה-פלג

ניקוז מי גשם בגינה

כל מי שיש לו גינה בבעלותו אמור לדאוג גם כן שתהיה תעלת ניקוז לגינה, קולטן מי גשם, מערכת ניקוז שתאסוף את המים מהגינה וכדומה. למעשה מוטלת חובה זו של מציאת פתרונות ניקוז לגינה על בעל הגינה והוא זה שאמור לדאוג כי המים לא יציפו את האזור ואת הבתים מסביב.        

לשם כך יש לפנות אל חברה איכותית שתבצע את העבודה עם כל פעולות האיטום הנדרשות. אנשי מקצוע יביאו איתם צינור שרשורי וגם רשת נירוסטה לתעלת ניקוז וידאגו כי הניקוז ייעשה כראוי.

מאמר זה באדיבות: פלג - בורות החלחול, תיעול ותשתיות לענף הבנייה

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]