שימור מי גשמים - כי אין לנו מים לבזבז!הגשמים שיורדים מתקבלים בברכה ובשמחה בקרב האנושות. החקלאים מצפים לגשם וגם השדות שם נמצאת הצמחייה צמאה ומצפה לגשם. יחד עם זאת, כאשר אין פתחי ניקוז למים ולגשמים, הנזקים עשויים להיות גדולים, הן בנפש והן ברכוש. מסיבה זו חשוב כל כך לדאוג כי יהיו תעלות ניקוז ברחוב, בגינות ובכל מקום שם מצטברים להם מי הגשמים.

לקראת החורף אנחנו חייבים להיערך ולהתכונן על מנת שנהיה מוכנים לקבל את הגשמים העתידים לרדת. חשוב לזכור שזה לא כולל רק מעילים, מטריות ואמצעי חימום לבית. זה כולל הרבה מעבר לכך.

אנחנו כאן כדי להדגיש את הצורך בהכנת מערכות ניקוז מי גשמים, פתחים לניקוז המים ופתיחת בורות ניקוז שנסתמו. כי כך אמורים מי הגשמים להתנקז ברחוב, בחצר או בגינה.

ניקוז מי גשמים פלג

כיצד מתבצע תהליך ניקוז מי גשמים

תעלת ניקוז מי גשמים אמורה למעשה לנקז את מי הגשמים אל מאגרי המים התת קרקעיים. חשוב לזכור כי ישראל היא מדינה ענייה מאוד במים ואסור לנו לאבד את הגשמים המגיעים אלינו ישירות משמים. ניקוז מי גשמים באמצעות תעלות ניקוז הקיימות בצדי הדרכים, הם אלו שלמעשה משמרים עבורנו את מי הגשמים לבל ילכו לאיבוד. כשאנחנו רואים את המים זורמים על הכבישים ובמורדות, נראה אולי כי מדובר במים שהולכים לטמיון. אז חשוב לדעת כי אם הם מגיעים אל פתחי הניקוז, המצב טוב. המים יישמרו במאגרים ויגיעו אלינו שוב דרך הברזים.

(מסיבה זו חשוב לדעת כי אין לחבר את הניקוז לביוב כי בכך המים ילכו לאבדון.)

למה חשוב כל כך לנקז את המים?

חשוב לזכור כי ללא פתחי הניקוז, אנחנו נהיה חשופים לפגיעות שונות כמו רטיבות שתפגע בבתים ותגרום נזק ופגיעה בשלד או במבנה, בתים תת קרקעיים עלולים להיות מוצפים וכמובן שרטיבות במבנה זהו מתכון בדוק לעובש והתפתחות של מחלות שונות.

תעלת ניקוןז מי גשמים בגינה-פלג

ניקוז מי גשם בגינה

כל מי שיש לו גינה בבעלותו אמור לדאוג גם כן שתהיה תעלת ניקוז לגינה, קולטן מי גשם, מערכת ניקוז שתאסוף את המים מהגינה וכדומה. למעשה מוטלת חובה זו של מציאת פתרונות ניקוז לגינה על בעל הגינה והוא זה שאמור לדאוג כי המים לא יציפו את האזור ואת הבתים מסביב.        

לשם כך יש לפנות אל חברה איכותית שתבצע את העבודה עם כל פעולות האיטום הנדרשות. אנשי מקצוע יביאו איתם צינור שרשורי וגם רשת נירוסטה לתעלת ניקוז וידאגו כי הניקוז ייעשה כראוי.

מאמר זה באדיבות: פלג - בורות החלחול, תיעול ותשתיות לענף הבנייה

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה