פתחו נגדך תיק בהוצאה לפועל- מה עליך לעשותישנם לא מעט מצבים בחייו של אדם, אשר יכולים לכך שיפתח נגדו תיק או תיקים בהוצאה לפועל. כל הלוואה אשר אדם לוקח ואיננו מצליח לעמוד בתשלומיה, היא הלוואה אשר בגינה הוא צפוי לקבל מכתב שמודיע לו שהחוב עובר לטיפול של עורך דין מטעם בעל החוב. כאשר התיק יגיע להוצאה לפועל, הרי שהאדם יקבל מכתב נוסף שבו הוא יתבקש להסדיר את חובו. תיקים בהוצאה לפועל או מכתב אשר מתקבל מההוצאה לפועל בגין דרישה לתשלום חוב כזה או אחר, אינם מהווים מצב נעים לחייב. אז מה עושים אם פתחו נגדך תיק בהוצאה לפועל? במאמר הבא תקבל את המידע על כך.

פשיטת רגל- האם זוהי אופציה רלוונטית?

לא מעט חייבים חוששים מאוד מתהליך פשיטת רגל בשל סיבות שונות כגון: מגבלות עתידיות שיוטלו עליהם ועוד. במקרים רבים מדובר בחייבים אשר אינם יכולים לשלם את החובות שלהם בשום צורה אחרת. כאשר חובות אינם נפרעים בשל כל סיבה באשר היא, הרי שהם עוברים למערכת האכיפה והגבייה שבלשכות ההוצאה לפועל. בלשכת ההוצאה לפועל אותם החובות צוברים ריביות גבוהות והדבר מכניס את החייבים לבוץ שממנו לא קל לצאת. על החייבים יוטלו הגבלות, עיקולים ועוד, אשר לא יאפשרו להם לנהל את חייהם באופן נורמלי, דבר אשר יוביל אותם לתחושת חוסר אונים ממשית. במידה ולחייב יש לא מעט תיקים בהוצאה לפועל והוא איננו יכול לעמוד בהחזרים של החוב באותם התיק, לא פעם פשיטת רגל היא ההליך הטוב ביותר עבורו.

פתיחת תיק בהוצאה לפועל- מהן האופציות העומדות על הפרק מלבד פשיטת רגל

במידה והחייב יכול להסדיר את החוב שלו אשר בגינו נפתח לו תיק בהוצאה לפועל, הרי שהתיק כנגדו ייסגר. אולם, סגירת תיק בהוצאה לפועל איננה אפשרית אם החייב איננו משלם את חובו או שאיננו מגיע להסדר עם בא כוחו של הזוכה. באמצעות עורך דין מקצועי העוסק בתחום תיקים בהוצאה לפועל, לא פעם ניתן להגיע להסדר תשלום ריאלי בתיקי ההוצאה לפועל, אשר החייב יכול לעמוד בו. פתרון נוסף הוא קבלת צו הפטר אשר יזכה את החייב מכל חובותיו אשר נוצרו בתום לב. אולם, מדובר בצו אשר מתקבל לאחר הליכים קודמים נוספים שעל החייב לעבור וכחלק מתהליך פשיטת רגל.

 

 

 

 

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה