עשה: טיפול תחזוקה שבועי
טיפול תחזוקתי הוא בגדר חובה. הטיפול צריך לכלול שאיבת לכלוכים מוצקים כמו שערות, חול, שאריות אוכל יבש, אבק וכו'. חשוב להקפיד לשאוב גם בין כריות הספה ומתחתן.

עשה: הסרת כתמים מיידית
טיפול בכתמים חייב להיות מיידי. ככל שחולף זמן רב יותר מרגע היווצרות הכתם ועד רגע הטיפול בו כך הוא נספג עמוק יותר לתוך הבד ויהיה קשה יותר להסירו. מיץ, קפה או יין שנשפכו על הספה, כתמים שומניים שונים, כתמי אוכל, פליטות, טושים, כתמי דם, סימנים שחורים מהעיתון, מסטיק שנדבר לספה ועוד.

עשה: פעל לפי הוראות היצרן
לפני תחילת הניקוי חשוב לקרוא את הוראות היצרן לוודא שאתם משתמשים בחומר לניקוי ספות בד שלא יפגע בבד הריפוד, או במוצרים אחרים המאושרים לשימוש על ידי היצרן.

אל תעשה: הברשת הספה
אל תברישו את הספה עם מברשת מכל סוג. הברשת הספה קורעת לאט לאט את חוטי הבד. ככל שהבד עדין יותר והמברשת גסה יותר, כך הנזק גדול יותר. אם מדבור במברשת רכה ובבד עמיד סביר להניח שלא תראו את הנזק אחרי פעם אחת, אבל אחרי זמן מה תקלטו שהספה בלויה יותר ממה שהייתה אמורה להיות.

אל תעשה: אילתור חומרי ניקוי
שימוש בחומרי ניקיון חריפים לצורך ניקוי ספות עשוי לפגוע בספה כמובן, אבל לפעמים נראה לנו שמים וסבון יעשו עבודה מצוינת, בעיקר אם אנחנו צריכים לנקות את הספה כרגע בדחיפות מכתם כזה או אחר. ההמלצה שלנו היא להעדיף תמיד חומר לניקוי ספות בד מיצרן מקצועי, בהתאם להוראות היצרן, כמובן, ולא לאלתר. גם עם מים וסבון צריך לדעת איך לעבוד.
עשה ואל תעשה
 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]