הלוואות

סוגים שונים של הלוואות

  • פריים – הלוואה אשר מתבססת על ריבית הפריים והיא נחשבת לאחת הפופולאריות, גם במקרה שהבנק מלווה וגם במקרה של גוף חוץ בנקאי.
  • צמוד למדד – ההלוואות הללו צמודות למדד המחירים לצרכן וסכום התשלום יכול להשתנות בין חודש לחודש. בדרך כלל היא לא תרד מעבר לסכום שיקבע מראש, גם אם במקרה המדד ירד.
  • ריבית קבועה – הריבית קבועה ועל כן הסכום שישולם על ידי הלווה ידוע מראש, מה שהופך את רמת הסיכון לנמוכה.
  • ריבית משתנה – אלו הן נפוצות ביותר ועם סיכון מסוים כיוון שהריבית לא זהה בכל התקופה ואינה ידועה מראש. הלוואה זו יכולה להיות צמודה למדד או שהיא יכולה להיות ללא כל הצמדה.
  • בלון – בדרך זו יש להחזיר לאורך התקופה אך ורק את הריבית ורק בסיום התקופה יוחזר הכסף שנלווה. הלוואות אלו מתאימות לרכישת רכב, לאירוע שידוע כי בסיומו יכנסו כספים לחשבון וגם בתוך הלוואת גישור.
  • הלוואות לאוכלוסיות – ישנן הלוואות אשר מיועדות לקבוצות אוכלוסייה מסוימות. למשל עבור סטודנטים אשר צריכים לשלם את שכר הלימוד או לצורך מחיה בתקופת הלימודים. פעמים רבות ההלוואות יהיו מפתות בתנאים אך חשוב לבצע השוואה לעומת שאר האפשרויות.
  • גרייס – עבור עסקים ואנשים שזקוקים לכסף כאן ועכשיו אך מעוניינים להתחיל לשלם בתקופה עתידית זהו הפתרון. פעמים רבות ניתן לקבל גרייס של חצי שנה.
  • משכנתא – זוהי הלוואה אשר מיועדת לצורך רכישת נכס. היא נפרסת לרוב לשנים רבות ואפשר לחלק אותה למסלולים שונים.

בחירת הלוואה

הבחירה איזו הלוואה לקחת תתבצע קודם כל בהתאם למטרה. ישנו הבדל בין רכישת נכס לבין הלוואות סטודנטים. בעת בחינת האפשרויות השונות יש להביא בחשבון את יכולת ההחזר שהיא כמה כסף באפשרותך לשלם מדי חודש, תקופת ההחזר והביטחון לאורך התקופה.

לכל אלה יש להוסיף כמובן גם את הצרכים האישיים שיכולים להיות תשלום של ריבית בלבד כמו בהלוואת בלון או התחלת התשלום לאחר מספר חודשים כמו בהלוואת גרייס.

אישור ההלוואה

הלוואות ניתנות לאחר אישור מהבנק או מהגוף החוץ בנקאי. בהתאם לסכום, לאופן הבקשה ואף בהתאם לגוף, יהיה התהליך. על אף שנדמה כי הגוף המלווה הוא זה שידו על העליונה (שהרי הוא בעל הכספים) חשוב לדעת כי יש באפשרותך לבחור את האפשרות הטובה ביותר עבורך.

ההלוואות ניתנות על ידי בנקים שונים ועל ידי גופים חוץ בנקאיים ועלייך לבקש לשמוע פרטים ואף לנהל משא ומתן שיאפשר לך לקבל את תנאים טובים יותר מכפי שהוצעו לך בתחילה.