יחצ

אם בוחנים את כלל מערכות כדור הארץ, השינויים הבולטים ביותר שחלו הם במערכות האקולוגיות, בהרכב האטמוספירה, באקלים ובמים המתוקים. כרבע (24%) מהמערכות האקולוגיות על פני כדור הארץ עברו שינוי במבנה שלהן ; שטחי יותר ויותר קרקע הפכו להיות שטחים חקלאיים, עד 1950 לדוגמה, נעלמו כ-70% משטחי העשב והיער של האזור הים תיכוני והפכו לשטחי חקלאות . ההערכה היא שכיום 30% המשטחים של כדור הארץ הם שטחים שמנוצלים לחקלאות, חלק גדול מהמערכות האקולוגיות נהרס בשל גורמי שינוי שונים.

אנו עדים כיום להתפתחויות גדולות בתחומים של טכנולוגיה ומדע, אך יחד איתן גם לתופעות מדאיגות שפוגעות בצורה מהותית בסביבת המחיה הקרובה. שטחים פתוחים רבים ובתי גידול נפגעו בשל עיור לא מבוקר ופיתוח תשתיות שונות, נחלים, קרקעות ומי תהום הזדהמו משפכים שונים, תשטיפים, ריסוס ודישון חקלאיים וזיהומים תעשייתיים חמורים שונים, גם האוויר שאנו נושמים הזדהם בשל פליטה של גזים, חלקיקים ועוד.

כל התופעות האלה פוגעות באיכות חיינו בהווה ויפגעו גם בדורות הבאים. התחזית, ע"פ דו"ח המילניום ועבודות אחרות, היא כי אם העולם ימשיך להתנהל כפי שהוא מתנהל כיום, מצבן של המערכות האקולוגיות צפוי להחמיר.

לכן, מדינת ישראל מכריחה כל מפעל/ בית עסק ומקום עם מערכות מים ומערכות דישון שאין בהן הפרדה מוחלטת בין המים הנדרשים לעבודת העסק/מפעל השוטפת לבין מי השתייה המסופקים לו. מז"ח (מכשיר מונע זרימה חוזרת), הוא מכשיר שמוודא כי ההפרדה הזו תישמר: כך המים זורמים באופן חד כיווני למגזר הפרטי (משק בית ושטחים ציבוריים) והעסקי (מוסדות מפעלים וחנויות). בכך, מז"ח מונע אסון כי המתקן הנ"ל מונע למזהמים וחיידקים לחדור למערכות מים לזרום אחורה. התוצאה של מכשיר המז"ח הוא מים ראויים לשתייה, ופינוי הפסולת בצורה ששומרת על איכות הסביבה: אין מים מזוהמים הנשפכים החוצה אל הים או הנחל הקרובים – המכשיר עצמו מונע ממים לעמוד ולהפוך למדגרה של יתושים.

 לכן, אם אתם מנהלים מפעל בתחומים הבאים: אתרי מים, עסקים בתחום האנרגיה, עסקי המכוניות, משקי חי (גני חיות וגידול בעלי חיים לחלב ובשר), מזון, עיבוד חומרים, עסקים שעובדים ומאחסנים דשן, פסולת, טקסטיל, קוסמטיקה הגיינה ורפואה, מעבדות ומכוני מחקר, חומרי גלם ובתי דפוס, אתם צריכים להתקין מתקן כזה, לפי הנחיות של משרד הבריאות (נכון ל2019). צרו קשר איתנו  להזמין התקנה למז"ח באשדוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]