מוסך לטיפול במזגן רכבאף אחד לא רוצה בעיות במזגן הרכב – בעיקר לא בעונת הקיץ עם הימים הרותחים שגורמים לחלקנו להתחרט שיצאו מהבית. עם זאת, תקלות כאלו עשויות להתרחש דווקא בזמנים הכי לא מתאימים. איך מתמודדים עם אתגרים כאלו?

"צולם ע"י שיפוץ מדחסים AcForCars"

בשונה מבעיות במערכות אחרות ברכב, שאת הטיפול בהן ניתן לדחות, הרי שבמזגן הרכב חייבים לטפל מיד, שאחרת הנסיעה ברכב הופכת להיות קשה עד בלתי אפשרית (בהתאם למיקום בארץ ולזמן ביום). אז מה כדאי לדעת כדי לאפשר לעצמכם נסיעה ברכב ממוזג ונעים?

בחרו במוסך בו עובד מומחה מיזוג אוויר. בימינו ישנה חשיבות רבה להתמקצעות והתמחות בתחומי רכב ספציפיים. ישנם חשמלאי רכב, בוחן בטיחות רכב וכו'; באופן דומה ישנם מכונאים שהוסמכו לטיפול במערכות מיזוג אוויר לרכב בכלל ולשיפוץ מדחסים בפרט. על כן רצוי לבחור תמיד במוסך המעסיק עובד אחד לפחות עם התמחות במערכות מיזוג אוויר; אחרת אינכם יכולים להיות בטוחים שבוצעה בדיקה נאמנה וכי מערכת המיזוג של רכבכם אכן חפה מכל תקלה. גם פנייה של המוסך אל מומחה חיצוני למערכות מיזוג לרכב תספיק.

קבלו המלצות מחברים ומכרים שקיבלו שירות ויצאו מרוצים. עם זאת, זהו תפקידכם לוודא כי רק מומחה בתחום המיזוג לרכב ידאג לטפל בתקלה. אם אינכם מוצאים המלצות ממקור ראשון, פנו לאתרי אינטרנט המדרגים חברות שירות, ובכללן מוסכים, קראו חוות דעת וצרו קשר עם המקומות שנראים לכם אמינים.

מוסך אמין בלבד

סביר שאינכם מומחים למערכות מיזוג לרכב, כך שיהיה לכם קשה לגלות האם הבעיה מקורה בבריחת גז, בנתיך חשמלי שרוף או במקום אחר. במקרה זה כדאי להיות נוכחים בזמן בדיקת המזגן. טכנאי המזגנים של המוסך המבצע בדיקה מקיפה הכוללת את חום המנוע ומחשב הרכב (מלבד המזגן בלבד) מעיד על מקצועיות ואמינות.

חלקי חילוף

בררו עם המוסך הפוטנציאלי באילו חלקי חילוף משתמשים אצלם: חלקים מקוריים מהיצרן, חלקים מסין או מייצור מקומי, חלקים חלופיים וכו'.

אז איפה לבדוק את התקלה?

במקרים בהם נדרש לתקן את מזגן הרכב, מומלץ לבצע זאת רק במוסכי שירות מורשים או במוסכים מקצועיים, זאת מאחר שכל רכב הוא בעל מערכת קירור אחרת ורק מוסכים "מקצועיים" מכירים את מערכות הקירור ברוב רובם של הרכבים. תיקון מערכת המיזוג עשויה לחייב שיפוץ מדחס או תיקון רכיבים אחרים; על כן חשוב שהעבודה תבוצע בידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים במטרה לא לגרום לנזקים נוספים.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה